کد خبر: ۱۴۷۰۳۴
تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۷
سخنگوی سوال کنندگان از رییس جمهور خبر داد
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سخنگوی سوال کنندگان از رییس جمهور با تاکید براینکه سوال از رییس جمهور باید در همین مجلس به سرانجام برسد، خاطرنشان ساخت: وزرا و معاونان دولت لابی گری های قوی برای منصرف کردن امضا کنندگان شروع کرده اند اما تاکنون موفق به منصرف کردن نمایندگان نشده اند.

"مصطفی رضا حسینی" با بیان اینکه رییس جمهور باید اسفند ماه برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان در صحن علنی حضور یابد، گفت: هر چند برخی وزرا و معاونان پارلمانی به طور جدی به دنبال منصرف کردن امضا کنندگان هستند و لابی گری های قوی را از مدت ها قبل آغاز کرده اند اما نمایندگان همچنان مصمم به به سرانجام رساندن این طرح سوال هستند.

وی با بیان اینکه هیئت رییسه نیز همراهی خوبی با امضا کنندگان دارد و حضور رییس جمهور در صحن را با جدیت دنبال می کند، تاکید کرد: این سوال باید در این دوره از مجلس به سرانجام برسد در غیر اینصورت اگر به مجلس بعدی منتقل شود ممکن است حتی براساس آیین نامه مجبور به طی کردن روال قانونی برای طرح در صحن علنی باشد.

مجلس اجازه قانون‌گریزی را به هیچ‌کس نمی دهد

سخنگوی سوال کنندگان از رییس جمهور با بیان اینکه سوال کنندگان از رییس جمهور هیچ قصد و نیت سیاسی را دنبال نمی کنند، تصریح کرد: مجلس یک قوه قانونگذاری و نظارتی است و هوشیارانه و بیدار وظایف نظارتی و قانونی خود را دنبال می کند و اجازه نخواهد داد هیچ کس در هر جایی که قرار دارد قانون را نادیده بگیرد.

رضا حسینی افزود: هدف سوال کنندگان از رییس جمهور هم مقابله با قانون گریزی های دولت و جلوگیری از بدعت گذاری این امر نامبارک در سیستم قانونی و اجرایی کشور است و اینگونه اقدامات را به نفع کشور و در راستای خدمت به نظام و مردم می دانند.

به گزارش فردا،وی درخصوص احتمال طرح استیضاح رییس جمهور نیز گفت: این امر بستگی به پاسخ های رییس جمهور دارد اگر رییس جمهور بر مواضع قبلی خود تاکید کند احتمال طرح استیضاح وجود دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین