کد خبر: ۱۵۲۲۳۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۳۹۱ - ۱۵:۱۲
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: جلسه علنی امروز مجلس که قرار بود در آن استیضاح وزیر کار بررسی شود، با حاشیه‌های جالبی همراه بود.

جلسه علنی امروز نمایندگان در حالی کار خود را آغاز کرد که پیش از آغاز جلسه علنی امیر پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ارتش یعنی 29 فروردین در مجلس حضور یافته بود و به نمایندگان توضیحاتی را ارائه داده بود.

جلسه علنی امروز مجلس با حاشیه‌هایی همراه بود:

* قبل از آغاز جلسه علنی حسین نجابت گفت که نمایندگان استیضاح کننده شیخ‌الاسلام امضاهای خود را پس گرفتند اما همزمان با آغاز جلسه علنی و زمانی که هیئت رئیسه دستور کار جلسه امروز را قرائت کرد، استیضاح شیخ‌الاسلام اولین دستور کار امروز پارلمان اعلام شد.

* بعد از قرائت قرآن و ترجمه آیات عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام کرد که نمایندگان استیضاح کننده امضاهای خود را پس گرفتند بر همین اساس امروز بررسی استیضاح نخواهیم داشت؛ اظهارات عضو هیئت رئیسه مجلس واکنش نمایندگان را به همراه داشت به طوری که حدود یک ساعت از وقت امروز پارلمان به بحث و تذکر و اخطار در مورد استیضاحی سپری شد که استیضاح کنندگان با توجه به مصالح کشور و وعده های صوتی و تصویری مرتضوی مبنی بر استعفا و به درستی آن را پس گرفته بودند.

* مصطفی کواکبیان بدون ذکر نام و در واکنش به حرف های کوچک زاده اظهار داشت: یکی دوست دارد وکیل‌الدوله باشد و آزاد است اما چرا دهان خود را باز می‌کند و یک‌سره فحش می‌دهد. وی می‌خواهد به یکی دیگر فحش دهد، از اصلاح‌طلبان صحبت می‌کند.

* سنایی نهاوند در جلسه علنی امروز شعرخوانی کرد؛ وی گفت: بی‌ روز تو نیست هرچه در عالم هست/ از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

علی لاریجانی رئیس مجلس بعد از شعرخوانی سنایی به به جانانه‌ای گفت و بعد هم خطاب به این نماینده اظهار داشت: به جای این اشعار ماده آئین‌نامه را بفرمایید.

* کاظم جلالی نماینده شاهرود هم هنگام بیان تذکرش گفت که می‌خواهم شوخی کنم؛ همه دعواها سر هیئت رئیسه است البته رئیس مجلس نسبت به این مسئله واکنش نشان داد و گفت: اخیرا مد شده در مجلس زیاد شوخی می‌کنند، اینجا جای صحبت‌ها و مسائل جدی است.

* دکتر مسعود پزشکیان که عضو کمیسیون بهداشت مجلس هم هست، در حاشیه جلسه علنی امروز عکس رادیولوژی یکی از همکاران خود را بررسی کرد. در هنگام بررسی عکس رادیولوژی یکی از نمایندگان توسط پزشکیان عکاسان سوژه را مناسب دیدند و همه با هم به عکاسی از این سوژه پرداختند.

* راهروهای امروز پارلمان نیز خالی از حاشیه نبود. زمانی که یکی از خبرنگاران با پرسیدن سؤالات جهت‌دار به سود فتنه سعی داشت بروجردی را وادار کند در خصوص پرونده کهریزک و مرتضوی سخنانی را بیان کند، بروجردی با زیرکی تمام سؤال این خبرنگار را که چند دقیقه به طول انجامید، پاسخ داد.

به گزارش فارس،در حاشیه جلسه علنی امروز و زمانی که یکی از نمایندگان از بانیان جلسه معروف باغ گیلاس بود، در راهرو حضور داشت، برخی افراد به شوخی به وی می‌گفتند چرا ما را به باغ گیلاس دعوت نکردید؟
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین