کد خبر: ۱۶۶۱۲۷
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۹:۳۸
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: جارویس کوکر، پیت تاوزند و برخی دیگر از اهالی موسیقی در نامه‌ای از ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه خواستند که اطمینان بدهد که دادگاه گروه موسیقی پوسی رایوت (Pussy Riot) در مسکو به صورت عادلانه برگزار می شود. 

نادژدا تولوکونیکوا، ماریا آلخینا و یکاترینا سماتسویچ، اعضای گروه روسی پوسی رایوت در ماه فوریه بعد از اینکه ترانه ای اعتراضی بر ضد پوتین در مسکو اجرا کردند، دستگیر شدند.

تعدادی از هنرمندان دنیای موسیقی در نامه ای به روزنامه تایمز، اعتراض این گروه موسیقی را اعتراضی مشروع خواندند و از آقای پوتین که در هفته جاری به خاطر بازی های المپیک به لندن سفر کرده، خواستند که محاکمه‌ای عادلانه برای آنها ترتیب دهد. 

امضای مارتا وین رایت، نیل تننت ( از گروه پت شاپ بویز)، و جانی مار نیز پای این نامه دیده می شود. اجرای آهنگ اعتراضی پوسی رایوت در کلیسایی در مسکو، کلیسای ارتدوکس روسیه را به شدت عصبانی کرد تا جایی که اعضای این گروه به توهین مقدسات متهم شدند. 

هواداران این گروه می گویند که این موضوع نشان می دهد که دولت، مخالفان خود را تحمل نمی کند و با این افراد از زمانی که بازداشت شده اند بدرفتاری می کند. 

یکی از اعضای این گروه روز چهارشنبه در طول برگزاری دادگاهی که این افراد را به خرابکاری برآمده از خصومت این افراد با دین متهم می کرد، تحت درمان قرار گرفت. 

این سه نفر در روز دوشنبه اتهامات خود را رد کردند ولی به دلیل رنجشی که اجرای ترانه شان ایجاد کرده عذرخواهی کردند. اگر این افراد مجرم شناخته شوند، با مجازات حداکثر هفت سال زندان مواجه خواهند شد. 

هنرمندان موسیقی در نامه خود نوشته اند که به شدت نگران شیوه رفتار با اعضای "پوسی رایوت" هستند و خواستار آزادی این افراد شده‌اند. 

در این نامه آمده است: "ما به شدت نگران گزارش هایی هستیم که که از زندان می رسد، گزارش هایی مبنی بر اینکه به آنها غذا داده نمی شود و این که در قفس در دادگاه حاضر شده اند." 

نویسندگان این نامه نوشته‌اند: "ما قویا اعتقاد داریم که اعتراض مشروع سیاسی حق یک هنرمند است و هنرمندان باید برای آزادی بیان مبارزه کنند."
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین