کد خبر: ۱۷۲۱۳۰
تاریخ انتشار : ۳۱ شهريور ۱۳۹۱ - ۲۳:۵۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
در صورت حمله اسرائيل، چيزي از آن باقی نمی‌ماند
آفتاب‌‌نیوز :

آفتاب: در حاشيه مراسم رژه سي‌ودومين سال گراميداشت هفته دفاع مقدس كه با حضور رييس‌جمهور تا پايان رژه، نمايش رژه‌اي جديد از يگان‌هاي پياده نيروهاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و آغاز رژه توسط سپاه براي اولين بار همراه بود، فرصتي براي خبرنگاران فراهم كرد تا سوالات خود را درباره آخرين تحولات منطقه و جهان همچون مانور مشترك 25 كشور در خليج فارس، تحولات سوريه، رزمايش نيروهاي مسلح و تهديدات رژيم صهيونيستي بپرسند.

در اين ميان سوالي كه بيش از همه مورد توجه خبرنگاران قرار داشت، تهديدات رژيم صهيونيستي بود كه فرماندهان ارشد نيروهاي مسلح كشورمان پاسخ اين تهديدات را در صورت عملي شدن، نابودي زودهنگام اسرائيل دانستند.

سرلشگر صالحي: عملي شدن تهديدات رژيم صهيونيستي به نابودي زودتر اين رژيم منتهي مي‌شود

امير سرلشكر عطاءالله صالحي فرمانده كل ارتش ، در حاشيه رژه هفته دفاع مقدس در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالي درباره تهديدات رژيم غاصب اسراييل عليه ايران، اظهار داشت: خاصيت رژيم صهيونيستي تهديد است و اين تهديدات نشانه عجز و ناتواني اين رژيم است.

وي افزود: رژيم صهيونيستي از اعمال تجاوز مايوس است و به همين خاطر به توهين وتهديد روي آورده است. ما اخطار مي‌دهيم به رژيم صهيونيستي كه سران رژيم صهيونيستي بر سر جاي خود بنشينند و دهن بند بزنند، چرا كه اگر بخواهند تهديدات خود را عملي كنند، اين تهديدات تنها به نابودي زودتر آنها ختم خواهد شد.

صالحي درباره رژه هفته دفاع مقدس نيز اظهار داشت: برگزاري اين رژه تنها به منظور نشان دادن توانمندي‌ هاي نظام جمهوري اسلامي و حفظ آمادگي است.

وي تاكيد كرد: برگزاري مراسم رژه امروز جنبه بازدارندگي دارد و به معناي تهديد نيست.

سردار حاجي‌زاده: در صورت اقدام عليه ايران چيزي به نام رژيم صهيونيستي وجود نخواهد داشت

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه نيز در واكنش به تهديدات اسراييل گفت:‌ تنها آغاز درگيري، با رژيم صهيونيستي است، اما سطح برخورد و نقطه انتهايي جنگ را ما تعيين مي‌كنيم.

سردار اميرعلي حاجي‌زاده اظهار داشت: تنها شروع درگيري‌ها با رژيم صهيونيستي است، اما ادامه جنگ، مديريت، سطح برخورد و نقطه انتهايي آن با ما است، اگر رژيم صهيونيستي دست به اين اقدام بزند، ديگر چيزي به نام رژيم صهيونيستي وجود نخواهد داشت.

وي تصريح كرد: يگان‌هاي مختلف نيروهاي مسلح ما در آمادگي كامل به سر مي‌برند و هم از لحاظ كيفي و هم كمي مابه نقطه مطلوبي دست پيدا كرده‌ايم، مطمئنا رژيم صهيونيستي نمي‌تواند تصوري از واكنشي كه ما در قبال حمله نظامي اين رژيم خواهيم داشت، داشته باشد.

حاجي‌زاده درباره مانور مشترك 25 كشور به همراه آمريكا در خليج فارس نيز گفت: آمريكا و رژيم صهيونيستي به دنبال ايجاد فضايي هستند تا بدين وسيله خزانه‌هاي كشورهاي عربي را با تسليحات بنجل كه به آنها مي‌فروشند تخليه كنند اين مانورها براي ما تهديد نيستند و هرگز نمي تواند اقدام موثري عليه ما انجام دهند.

وي با تاكيد بر اين‌كه امنيت تنگه هرمز توسط ايران تامين مي‌شود، گفت:‌اگر روزي فرا رسد كه تنگه هرمز براي ما منافعي نداشته باشد، قطعا ديگران را نيز از منافع تنگه هرمز محروم خواهيم كرد، اما در شرايط فعلي مشكلي وجود ندارد و اين منطقه در امنيت به سر مي‌برد.

امير پوردستان: در صورت اقدام دشمن، آسيبي كه به آنها وارد خواهد شد، بيشتر است

فرمانده نيروي زميني ارتش در واكنش به تهديدات رژيم غاصب اسراييل تصريح كرد: ما لحظه به لحظه تهديدات را رصد مي‌كنيم و اگر بخواهند

ضربه‌اي به ما وارد كنند، مطمئنا آسيبي كه به آنها وارد خواهد شد، بيشتر است.

پوردستان همچنين با اعلام اين‌كه رزمايش مشترك هوابرد با حضور نيروهاي ارتش و سپاه در منطقه غرب كشور برگزار مي‌شودافزود: تلاش ما اين است كه در سطح وسيعي با برادران سپاه همانند دوران دفاع مقدس در آمادگي كامل باشيم.

وي همچنين درباره رزمايش مشترك نيروي زميني ارتش و سپاه گفت: اين رزمايش در ماه آبان در جنوب شرق كشور با محوريت زرهي برگزار مي‌شود.

فرمانده نيروي زميني ارتش در مورد حضور سپاه در سوريه نيز كه سوال يكي از خبرنگاران بود، گفت:‌ همانطور كه فرمانده محترم سپاه اعلام داشت، حضور ما تنها به منظور كمك هاي فكري و مشاوره‌اي است.

سردار فدوي: آمريكا و بسياري از كشورهاي غربي احمقانه بودن اين تهديدات را مي‌دانند

فرمانده نيروي دريايي سپاه اسداران نيز در پاسخ به سوال خبرنگاري درباره تهديدات اسراييل تصريح كرد: اسراييلي‌ها تهديدات خود را پس گرفتند و آمريكا و بسياري از كشورهاي غربي بر احمقانه بودن اين تهديدات تاكيد كردند، تنها تعدادي از سران رژيم صهيونيستي هستند كه بر اين مساله اصرار دارند.

وي در حاشيه رژه هفته دفاع مقدس از برگزاري رزمايش نيروي دريايي در سال جاري خبر داد و گفت: نيروي دريايي سپاه در سال 91 رزمايشي به منظور نمايش توانايي خود برگزار خواهد كرد.

وي در پاسخ به سوالي درباره مانور مشترك 25 كشور با حضور آمريكا در خليج فارس اظهار داشت:‌ اين رزمايش يك واكنش انفعالي است . آنها مي‌خواهند با اين رزمايش مدعي شوند كه مي‌توانند در مقابل جمهوري اسلامي ايران بايستند، اما حضور آمريكا تنها موجب ناامني است همانطور كه حضورش در عراق، افغانستان و بسياري ديگر از مناطق جهان موجب ناامني شده است.

فرمانده نيروي دريايي ارتش: تمام تحركات رزمايش ‌آمريكا در خليج فارس را زيرنظر داريم

همچنين فرمانده نيروي دريايي ارتش با تاكيد بر آمادگي نيروي دريايي كشورمان براي حفاظت از منافع ايران گفت:‌ اگر لازم باشد هر جا كه منافع ما ايجاب كند در آنجا حاضر خواهيم بود و مي‌توانيم در آب‌هاي آزاد جهان از منافع كشورمان دفاع كنيم، همچنان كه در خليج عدن از كشتي‌هاي كشورمان در مقابله با دزدان دريايي دفاع كرديم.

امير دريادار حبيب الله سياري افزود: اين رزمايش در آبهاي آزاد بين‌المللي است و دور از آبهاي سرزميني ما اجرا مي‌شود، با اين حال تمام تحركات در اين رزمايش را زيرنظر داريم و از برگزاري چنين رزمايش‌هايي در عين حال هيچ وحشتي نداريم.

وي حضور نيروهاي فرامنطقه‌اي در خليج فارس را موجب ناامني دانست و گفت: ‌نيروهاي فرامنطقه‌اي هركجا رفتند، آنجا ناامني ايجاد كردند ما اعلام مي‌كنيم كه قادريم امنيت خليج فارس را به همراه همسايگان برقرار كنيم، حتي امنيت اقيانوس هند را در برابر دزدان دريايي مي‌توانيم تامين كنيم.

فيروزآبادي: رزمايش آمريكا و 25 كشور در خليج فارس براي نشاط نيروهاي‌شان است

واكنش سردار سرلشكر فيروزآبادي رئيس ستاد كل نيروهاي مسلخ به برگزاري مانور مشترك 25 كشور با حضور آمريكا در خليج فلرس نيز جالب توجه است.وي در اين باره در حاشيه مراسم رژه هفته دفاع مقدس گفت:اين رزمايش براي نشاط اين نيروهاست

وي اظهار داشت:به هر حال آمريكا و نيروهاي غربي كه نيروهايشان در منطقه به سر مي‌برند، نبايد بيكار بمانند و اين رزمايش نيز براي ايجاد نشاط در اين نيروها است.

فيروزآبادي درباره اخبار رسانه‌هاي غربي مبني بر حضور نيروهاي مسلح ايران در سوريه نيز گفت:‌ نيروهاي مسلح ايران در هيچ كدام از كشورهاي ديگر به جز آنچه كه بر حسب مقررات بين‌المللي لازم است، حضور ندارند.

فرمانده كل سپاه: در صورت حمله اسرائيل، چيزي از آن رژيم باقي نمي‌ماند

سردارجعفري نيز چندي پيش در نشست خبري با حضور رسانه هاي مختلف داخلي و خارجي در واكنش به تهديدات رژيم صهيونيستي در پاسخ به پرسش خبرنگار AP درباره حمله احتمالي اسرائيل به ايران گفت:‌ رژيم صهيونيستي موجوديت و هستي خود را در مخاطره مي‌بيند و طبيعي است كه تلاش كند با توجه به ماهيت جنايت‌آميز و اهل كشتار و قتل بودنش مشكلات خود را با اقدام نظامي و تهديد حل كند اما بعيد مي‌دانيم كه رژيم صهيونيستي بدون اجازه آمريكا دست به چنين اقدامي بزند، چراكه مي‌داند در اين صورت نتيجه‌اي عايدش نمي‌شود.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگار فاينشنيال تايمز نيز كه راجع به حمله رژيم صهيونيستي پرسيده بود اظهار كرد: پاسخ ما به اسرائيل روشن است. در صورت اقدام رژيم صهيونيستي عليه ايران چيزي از اسراييل باقي نمي‌ماند با توجه به وسعت اين كشور و آسيب‌پذيري‌هايي كه دارند و با توجه به حجم انبوه موشك‌هاي ما بعيد مي‌دانم در اسراييل جايي سالم بماند.

به گزارش ايسنا در دو ماه اخير رژيم غاصب اسرائيل تهديدات خود عليه كشورمان را افزايش داده است، بطوري كه زمان دقيق حمله و حتي ميزان آسيب‌هاي احتمالي را نيز مطرح كرده است اين رژيم دليل خود براي حمله نظامي به ايران را دستيابي ايران به سلاح اتمي عنوان مي‌كند مساله‌اي كه همواره از سوي مسولان بلند پايه نظام جمهوري اسلامي رد شده است.

كارشناسان دليل اصرار رژيم صهيونيستي درباره موضوع هسته‌يي ايران مبني بر تلاش براي دستيابي به سلاح هسته‌يي را روشي مي‌دانند كه رژيم صهيونيستي از اين طريق تلاش دارد افكار عمومي را براي اقدام نظامي احتمالي عليه ايران آماده كند.

همه اين‌ها در حالي است كه خبرها حاكي از وجود اختلاف ميان سران رژيم صهيونيستي با سران كاخ سفيد دارد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۱
0
1
ای رهبر آزاده آماده ایم آماده
بنده به عنوان یک فردی که نه نظامی است و نه وابسته به هیچ ارگان نظامی و دولتی عرض میکنم که برای دفاع از کشورم تا آخرین قطره از خونم را فدا خواهم کرد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x