کد خبر: ۲۰۴۰۰۳
تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۷
بیشتر طرحهای که در این چهارسال درحوزه زنان توسط مرکز امور زنان و خانواده داده شد روی کاغذ ماند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: برخی فعالان این حوزه معتقدند که این مشکل به خاطر قوی دیده نشدن ساختار و جایگاه این مرکز است و این مرکز از جهت جایگاه قوی و همچنین از نظر ساختار قانونی نقایصی دارد.

شاید برای همین بود که پیشنهاد تشکیل وزارت زنان داده شد اما منیره نوبخت رئیس سابق شورای فرهنگی اجتماعی زنان در گفت وگو با خبرآنلاین وزارتخانه زنان را، محدود کردن آنها دانست: تمامی وزارتخانه ها حتی وزارتخانه هایی مانند صنایع و معاون و بازرگانی باید در حوزه زنان برنامه داشته باشند و حوزه زنان با تعریف در یک وزارتخانه محدود می شود.

پس از آن بحث شد تا مرکز امور زنان ریاست جمهوری، به معاونت بدل شود. این اتفاق نیفتاد تا سرانجام در آخرین روزهای کاری دولت دهم، مریم مجتهدزاده رئیس مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری رسماً توسط رئیس جمهور به سمت معاون رئیس جمهور در امور زنان ارتقای جایگاه پیدا کرد.

مریم مجتهدزاده در این باره گفت: تمام تلاش ما بر این بود که ارتقای جایگاه در حوزه زنان محقق شود تا در دولت‌های آینده زنان از جایگاه بهتری برخوردار باشند و این ارتقای سمت چند روز گذشته رسماً ابلاغ شد.

مجتهدزاده درباره بحث تشکیل وزارتخانه مستقل برای زنان از سوی دولت آینده تاکید کرد: هر پیشنهادی در ارتقای جایگاه در حوزه زنان خوب است و ما از آن استقبال می کنیم اما با توجه به جامعه 36 میلیونی زنان در کشور که طیف گسترده ای را شامل می شود باید از تمام ظرفیت ها در این زمینه استفاده کرد و صرف یک وزارتخانه شاید چندان کارا نباشد.

به گزارش خبرآنلاین،هرچند خبر انتصاب مجتهدزاده به معاونت رییس جمهور امروز اعلام شده است،‌ اما تاریخ حکم او که امضای محمود احمدی نژاد را پای خود دارد، ۵ مرداد ۹۲ است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین