کد خبر: ۲۱۲۸۶۷
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۶
معاون سازمان بنادر و دریانوردی گفت: کل سوانح دریایی ثبت شده در پنج ماه ابتدای امسال 32 فروند بود که در این سوانح شش نفر جان خود را از دست دادند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: سیدعلی استیری در گفت‌و‌گو با خبرنگار راه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با ارائه گزارشی از سوانح شناورهای ایرانی و عملکرد مراکز هماهنگی نجات دریایی در آب‌های تحت حاکمیت و نظارت جمهوری اسلامی ایران در پنج ماهه اول امسال، اظهار کرد: در سوانح دریایی این مدت دو نفر مفقود و 10 نفر مجروح شدند.

وی افزود: سوانح اخیر در 16 فروند موتور لنج‌ رخ داده و 16 سانحه دیگر در سایر شناورها بوده است که در سوانح مربوط به موتورلنج‌ها 15 مورد مربوط به موتورلنج‌های باری و یک مورد صیادی بوده است.

12 شناور مغروقه طی 5 ماه امسال

استیری درباره آمار شناورهای مغروقه نیز گفت: در پنج ماهه ابتدای امسال 12 شناور مغروقه داشتیم که شامل هشت لنج باری، یک لنج صیادی و سه مورد سایر شناورها بود.

معاون وسازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تعداد سوانح خارجی دو فروند بوده است که 14 نفر در سوانح نجات یافته‌اند، گفت: به طور کلی تعداد افراد نجات یافته ایرانی و خارجی 558 نفر بوده است.

کاهش 28 درصدی سوانح دریایی نسبت به سال گذشته

وی با بیان اینکه اینکه از ابتدای امسال تاکنون هیچ سانحه دریایی سختی نداشته‌ایم، گفت: میزان سوانح نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 28 درصد کاهش یافته است.

استیری تاکید کرد: استفاده از تجهیزات ایمنی نظیر جلیقه نجات و پرهیز از سفر با شناورهای غیرمجاز از مواردی است که باید هنگام سفرهای دریایی مدنظر مسافران قرار گیرد.

نظارت‌های روزانه و مستمر بر بنادر و شناورهای مسافری

وی در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه نظارت‌های مستمر بر بنادر و شناورهای مسافری به صورت روزانه انجام می‌شود، گفت: این نظارت شامل کنترل وضعیت فنی شناورها، کنترل گواهینامه‌های ایمنی و کنترل تعداد مسافر مجاز شناورها می‌شود.

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: از مسافران می‌خواهیم در راستای حفظ ایمنی سفرهای دریایی از شناورهای استاندارد و مسیرهای مجاز استفاده کنند و از سفر با قایق‌های غیراستاندارد و مسیرهای غیرمجاز خودداری کنند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین