کد خبر: ۲۱۲۹۶۱
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۲ - ۰۸:۱۹
رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت، آخرين وضعيت بيماري وبا در كشور را اعلام كرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: گويا افزود: طي هفته گذشته كليه موارد شناسايي شده اين بيماري مربوط به مهاجران غيرقانوني وارد شده به استان‌هاي سيستان و بلوچستان و كرمان بوده‌ است.

دكتر محمدمهدي گويا گفت: تعداد مبتلايان به وبا در كشور 208 نفر است، كه كماكان اكثريت قريب به اتفاق موارد ابتلا را مهاجرين تشكيل مي‌دهند كه به صورت غيرقانوني و يكي دو روز قبل از شروع علائم ابتلا وارد كشور شده‌اند.

به گزارش مهر، وي افزود: اطلاعات دقيق ما نشان مي‌دهد كه محل آلودگي در كشورهاي مهاجرين بوده است و به دليل اين كه آنها طي چندين روز از مسيرهاي غير معمول و تحت شرايط بسيار نامطلوب آب و غذا وارد كشور مي‌شوند، احتمال ابتلا به بيماري را داشته‌اند که كليه موارد بلافاصله پس از شناسايي و تشخيص تحت درمان قرار گرفته و بهبودی كامل پيدا كرده‌اند.

گويا يادآور شد: درمان همه مهاجران مبتلا به وبا عليرغم هزينه‌هاي زيادي كه براي سيستم بهداشت كشور ايجاد كرده، به صورت رايگان بوده است.

رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت بيان كرد: از 208 نفر مبتلا به بيماري وبا، متاسفانه 6 نفر فوت کرده اندكه همگي آنها مهاجران خارجي غيرقانوني بوده و متأسفانه بسيار دير به مراكز درماني مراجعه كرده بودند.

گويا افزود: طي هفته گذشته كليه موارد شناسايي شده اين بيماري مربوط به مهاجران غيرقانوني وارد شده به استان‌هاي سيستان و بلوچستان و كرمان بوده‌ است.

وي افزود: در كل استان تهران  نيز6 نفر ابتلا به وبا گزارش شده كه همه آنها در تماس با مهاجرين غيرقانوني بوده و در حال حاضر هر 6 نفر بهبود يافته‌اند.

گويا خاطرنشان كرد: در هفته‌اي كه گذشت هيچ مورد ابتلا به وبا در تهران گزارش نشده است .

رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت در ادامه بر رعايت نكات بهداشت فردي و شستشوي مرتب دستها با آب و صابون براي پيشگيري از اين بيماري تاكيد كرد.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین