کد خبر: ۲۱۳۲۹۹
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۲۰:۴۲
کمیته‌ی فنی مشترک گردشگری ایران و تونس، پس از شش سال وقفه، با سفر وزیر گردشگری تونس به ایران، بار دیگر تشکیل می‌شود تا دو طرف، تعاملات فی‌مابین را در بخش گردشگری احیا و تقویت کنند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: وزیر گردشگری تونس - جمال قمره - در رأس هیأتی از این کشور عصر امروز (شنبه، 13 مهرماه) دیداری با محمدعلی نجفی - رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - داشت و دو طرف در نخستین دیدار که بیشتر جنبه‌ی آشنایی مقامات دو کشور را داشت، بر سر موضوعات کلان و همچنین تشکیل کمیته‌ی فنی مشترک مذاکره کردند. وزیر گردشگری تونس پس از این دیدار با همراهی محمدعلی نجفی از کارگاه‌های صنایع دستی پژوهشکده‌ی هنرهای سنتی که در این سازمان برپا است، دیدن کرد و در جریان چگونگی تولید برخی آثار صنایع دستی ایرانی قرار گرفت.

وزیر گردشگری تونس پس از دیدار رسمی با رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تونس در جمع خبرنگاران، گفت: در این دیدار به‌دنبال یافتن زمینه‌های مشترک همکاری بین دو کشور هستیم، چراکه گردشگری در راستای گسترش روابط دو کشور، بسیار با اهمیت است.

به گزارش ایسنا، او اضافه کرد: گروه‌های فنی گردشگری دو کشور با یکدیگر مذاکره می‌کنند و امیدواریم نتایج مثبتی بین دو کشور داشته باشیم.

نجفی - رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری - نیز با بیان این‌که کمیته‌ی فنی مشترک ایران و تونس پس از شش سال تشکیل شده است، گفت: اکنون باید روی فعالیت‌های عملی تأکید کنیم و در حد نوشتن قرارداد و تشریفات نمانیم، چون به نتیجه نمی‌رسیم. ضمن آن‌که موارد متعددی مانند نمایشگاه‌ها، سیستم‌های مدیریتی و برنامه‌ریزی، برای همکاری بین دو کشور وجود دارد. طرف تونسی تجربیاتی دارد و امکاناتی هم ما داریم که می‌توانیم متقابلا از آن‌ها استفاده کنیم.

او درباره‌ی تعداد گردشگران دو کشور، اظهار کرد: این تعداد زیاد نیست و یک‌هزار و 500 نفر از دو طرف مبادله شده است. این رقم ناچیزی است، آن هم در شرایطی که 98 درصد جمعیت تونس، مسلمان و دارای اشترکات فراوان با ایرانی‌ها هستند.

معاون رییس‌جمهور همچنین درباره‌ی بازنگری در بازارهای هدف گردشگری ایران، گفت: این بازارهای هدف را دوباره بررسی می‌کنیم و بازارهای هدف جدید را نیز تعریف کرده‌ایم که چین یکی از آن‌ها است، ژاپن نیز هدف جدید گردشگری ایران است. به علاوه، کشورهایی مانند مالزی و اندونزی همچنان جزو کشورهای هدف هستند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین