کد خبر: ۲۱۳۳۲۰
تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۱
با هدف حفظ امنیت مناطق مرزی، دولت ترکیه عملیات ساخت دیوار حائل در مرزهای مشترک با سوریه را آغاز کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: این مسئول ترکیه‌ای در ادامه گفت: اقدامات امنیتی نه تنها در این گذرگاه، بلکه در تمامی مناطق مرزی و گذرگاه‌ها اتخاذ خواهد شد و تمامی این مناطق به دوربین و سیم‌خاردار برای کنترل و نظارت مجهز می‌شوند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه رادیکال ترکیه، دولت ترکیه عملیات ساخت این دیوار را که طول آن به دو ونیم کیلومترمی‌رسد، آغاز کرد.

یکی از مسئولان ترکیه در این خصوص گفت: دیوار حائل در نزدیکی شهرک "ریحان‌لی" در نزدیکی گذرگاه "باب‌الهوی" و به طول 2/5 کیلومتر ساخته خواهد شد و این دیوار علاوه بر سیم‌های خاردار به دوربین‌هایی برای کنترل و نظارت جهت ممانعت از عبور قاچاقچیان از این مرزها ساخته می‌شود.

وی افزود: به محض پایان این پروژه، تدابیر امنیتی در گذرگاه‌ها و مناطق مرزی دو چندان خواهد شد.

این مسئول ترکیه‌ای در ادامه گفت: اقدامات امنیتی نه تنها در این گذرگاه، بلکه در تمامی مناطق مرزی و گذرگاه‌ها اتخاذ خواهد شد و تمامی این مناطق به دوربین و سیم‌خاردار برای کنترل و نظارت مجهز می‌شوند.

روزنامه رادیکال در این خصوص نوشت: نیروهای مسئول عملیات ساخت این دیوار را آغاز کردند و این اقدام به منظور ممانعت از عملیات قاچاق در مرزهای دو کشور و حفظ امنیت مرزها و ممانعت از عبور سوری‌ها از مناطق مین‌گذاری شده میان دو کشور صورت می‌گیرد.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین