کد خبر: ۲۱۳۶۶۲
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۳۱
وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز امشب برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول راهی آمریکا می شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز امشب برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول راهی آمریکا می شود.

شب گذشته نیز ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی به همراه معاونان ارزی و اقتصادی خود برای شرکت در اجلاس پاییزه صندوق بین المللی پول و بانک جهانی ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد.

نشست مشترک صندوق بین المللی پول (IMF) و گروه بانک جهانی (World Bank Group) همه ساله در دو نوبت با حضور تمامی روسای کل بانک های مرکزی و وزرای اقتصادی و دارایی کشورهای عضو برگزار می‌شود.

اجلاس بهاره در اواخر فروردین ماه و اجلاس پائیزه (سالانه) به طور معمول اواسط مهرماه در واشنگتن برگزار و هر سه سال یک بار نیز یکی از کشورهای عضو به عنوان میزبان اجلاس سالانه تعیین می‌شود. در اجلاس پاییزه امسال نیز که طی روزهای 19 تا 21 مهرماه برگزار می شود، رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه به منظور شرکت در اجلاس یاد شده عازم واشنگتن شدند.

از مهمترین نشستهای این اجلاس، می توان به میزگردهای اقتصادی با حضور مقامات ارشد صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی، نشست وزرا و روسای کل گروه 24، نشست معاونین گروه 24، اجلاس کمیته پولی و مالی بین‌المللی (IMFC) و کمیته توسعه (DC) اشاره نمود.

به گزارش تسنیم،حضور مقامات بانکی و اقتصادی کشورها در این اجلاس، فرصت مناسبی را فراهم می‌آورد تا در راستای افزایش ارتباط و همکاری‌های بانکی و اقتصادی فیمابین ، ملاقات هایی میان روسای کل و سایر اعضای هیات های اعزامی از کشورهای مختلف صورت گیرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین