کد خبر: ۲۱۳۷۹۹
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۵
رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران با بیان این مطلب که از نظر تعداد متقاضیان جراحی زیبایی بینی در دنیا مقام اول را داریم، گفت: سن تقاضا برای جراحی بینی رو به کاهش است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر علیرضا زالی صبح چهارشنبه در چهارمین کنگره بین المللی راینولوژی که در مرکز همایشهای رازی برگزار می شود، افزود: تقاضا برای جراحی بینی فی نفسه بد نیست و نشانه نشاط و زیبایی خواهی ایرانیان است اما پزشکان متخصص باید در انتخاب بیمار دقت کنند.

وی با عنوان این مطلب که ایران در بحث راینولوژی در منطقه پیشتاز است و تجارب ارزنده‌ای در این زمینه دارد، گفت: برخی از تجارب و دستاوردهای ایران در حوزه گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن بسیار شتابان و حیرت‌انگیز است و ایران با توجه به تجارب تکنیک و دانش خود در این زمینه در سالهای اخیر فرآیندهای علمی و نوین سرافرازانه‌ای داشته است که به صورت دستاورد در نظام سلامت به نظاره آن نشسته‌ایم.

زالی به تعداد متقاضیان جراحی بینی در ایران که در رده اول دنیا هستند، اشاره کرد و افزود: گرایش جوانان به زیبایی به تنهایی نکته مثبتی است اما انجام عمل‌ زیبایی نیاز به بررسی جدی روان‌شناختی دارد چرا که اضطراب و دیگر بیماریهای روانی در جوانی می‌تواند دفرمیته‌های ظاهری و بینی باشد.

وی به پزشکان متخصص این رشته توصیه کرد که در انتخاب بیمار توجه کافی داشته باشند و با متانت و صبر و حوصله کافی و مصاحبه روان‌شناختی به بیمار توجه کنند.

زالی به تغییر سن اعمال جراحی بینی در ایران و انجام عمل جراحی بینی و زیبایی در ابتدای میانسالی اشاره کرد و افزود: پزشکان باید در انتخاب بیمار در این سن دقت لازم را داشته باشند چرا که اگر اعمال جراحی در سنین بالا انجام شود با توجه به تغییرات پوست، کاهش چربی و ترمیم زخم ها ممکن است که عمل دچار مشکل شود.

وی به مطالعات پژوهشی و عمده شکایت‌ها در عمل جراحی بینی اشاره داشت و افزود: عمده شکایت‌ها در عمل بینی مربوط به کسانی است که این اعمال را در سنین بالا انجام می‌دهند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ایران افزود: مجموع شکایتهای جراحی‌های پلاستیک و بینی 8 درصد مجموع شکایات کل رشته‌های پزشکی است.

زالی تصریح کرد: 50 درصد شکایت‌کنندگان وضعیت بینی خود را خوب ارزیابی می‌کنند اما آن چیزی را که عنوان می‌کنند و دنبال آن هستند وضعیت خوب‌تری است.

وی افزود: این همان انتظارات بیمار است که باید بررسی شود و نداشتن نگاه واقع گرایانه مشکل اصلی در این زمینه است.

زالی به متخصصان گوش و حلق و بینی اشاره داشت و افزود: عمل بینی باید طوری صورت بگیرد که بینی با همه اجزای صورت تناسب داشته باشد چرا که بینی مهمترین عنصر زیبایی صورت است و هیچ بخشی از نظر تقارن هندسی مثل بینی نیست چرا که بینی 5 شیار مختلف در اطراف خود دارد که باید به آن توجه کرد.

وی به پیشرفتهای نوین جراحی بینی و جراحی پلاستیک و تعداد روز افزون متقاضیان اشاره داشت و افزود: تمام این موارد یک فرصت استثنایی و طلایی را به وجود می‌آورد اما در کنار آن باید به مسائل دیگری چون تنفس، بویایی و نتایج ارزنده جراحی دینی دقت داشت.

به گزارش مهر،زالی افزود: اگر جراحی بینی به زیباترین حالت خود انجام شود اما با اختلال تنفسی برای بیمار همراه باشد نتیجه خوبی نیست چرا که می‌تواند برای مدت‌های طولانی از خواب تا زندگی روز‌مره فرد را تحت تأثیر بگذارد و زندگیش را مختل کند
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین