کد خبر: ۲۱۴۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۲۱:۰۹
رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشوربا اشاره به تالیف کتاب‌های درسی، اعتبار بخشی و تربیت مدرس، چاپ و توزیع کتاب های درسی، تولید و توزیع اجزای بسته آموزشی و فعالیت‌های علمی و پژوهشی توسط سازمان پژوهش، گفت: 8 عنوان کتاب جدید در پایه سوم ابتدایی و 11 عنوان کتاب جدید در پایه هفتم تالیف شده است.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: حجت الاسلام والمسلمین دکتر محی الدین بهرام محمدیان، معاون وزیرآموزش وپرورش در دوازدهمین جلسه هیئت امنای سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی کشور با اشاره به اینکه در شاخه فنی و حرفه‌ای وکاردانش 46 عنوان کتاب تغییر جزیی، 23 عنوان کتاب تغییر کلی و 3 عنوان کتاب جدید التالیف است، ادامه داد: طراحی و تدوین سند استاندارد شایستگی حرفه‌ای با کمک دستگاه‌های ذی ربط به انجام رسیده است.

بیش از 900 معلم و کارشناس در سال تحصیلی 92-91 تحت آموزش قرار گرفتند
محمدیان با اعلام این مطلب که اعتبار بخشی و آموزش مدرسان پایه سوم ابتدایی و هفتم دوره اول متوسطه اول در سه مرحله استانی، ستادی و کارشناسان صورت گرفته است، اظهار کرد: بیش از 900 معلم و کارشناس مشمول بیش از 12 هزار نفر ساعت آموزش قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اعتباربخشی کتاب‌های درسی سوم ابتدایی و پایه هفتم اول متوسطه اول به عنوان یکی از اقدامات صورت گرفته در سال تحصیلی گذشته، تصریح کرد: در این سال 4200 مدرس تحت پوشش 135 هزار و 600 نفر ساعت آموزش قرار گرفته‌اند.

تغییر قطع کتب درسی جدید التالیف از وزیری به رحلی
وی از تغییر قطع کتب درسی جدید التالیف از وزیری به رحلی اشاره کرد و گفت: شمارگان کتاب‌های درسی درسال گذشته به 131 میلیون جلد رسید که در این میان برخی کتب شمارگان بالا داشتند و برخی کتب با شمارگان پایین مربوط به اقلیت‌های دینی، اهل سنت و یا برخی مدارس خاص ( فرهنگ و معارف اسلامی ) می شدند.

وی تولید و توزیع اجزای بسته آموزشی را از دیگر سیاست‌های سازمان پژوهش خواند و یادآور شد: تولید و توزیع اجزای بسته آموزشی در کتاب راهنمای معلم، کتاب کار، فیلم آموزشی، لوح فشرده صوتی، نرم افزار چند رسانه‌ای، مجلات آموزشی و فلش کارت با در برگیری 70 عنوان همراه با کتاب های درسی توزیع گردید.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی کشور با اشاره به افزایش شمارگان کتاب راهنمای معلم به دلیل نتایج مثبت ارزیابی این کتب، اظهار کرد: 8 عنوان کتاب کار پایه برای پایه سوم ابتدایی و هفتم دوره اول متوسطه اول، 8 عنوان فیلم آموزشی ویژه آموزش مدرسان دو پایه مذکور در 1200 دقیقه و 3 فیلمنامه خاص دانش آموزان فنی و حرفه‌ای و کاردانش تولید و توزیع شده است.

وی با اعلام تولید و توزیع مجلات و کتابنامه‌های رشد براساس مصوبه ‹‹ طرح ساماندهی رسانه‌های آموزشی ›› به بارگذاری 1400 محتوای الکترونیکی، نصب 4 نرم افزار آموزشی پایه دوم و ششم در شبکه ملی مدارس ایران اشاره کرد و یادآور شد: فعالیت‌های پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش در سال 92 شامل 8 طرح پژوهشی پایان یافته، ترجمه و تالیف 21 عنوان کتاب ، تالیف 53 مقاله علمی پژوهشی ، 6 کارگاه و 11 نشست علمی پژوهشی و ... می باشد.

به گزارش ایسنا، برگزاری چهل وسومین جشنواره بین المللی فیلم رشد با حضور 48 کشور جهان
دکتر محمدیان از برگزاری چهل و سومین جشنواره بین المللی و استانی فیلم رشد در نیمه اول آبانماه خبر داد و گفت : تاکنون 1500 فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که در 200 مرکز آموزشی در شهر تهران و همزمان در چابهار و سواحل مکران نمایش داده خواهد شد.

براساس گفته محمدیان، انتشارات مدرسه برهان در شش ماه اول سال 92 ، 400 عنوان کتاب چاپ نموده است.

این گزارش می افزاید: در پایان پس از بحث و بررسی ، دستور جلسه این نشست ؛"بودجه تفصیلی سال 92"‍ به تصویب رسید.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین