کد خبر: ۲۱۴۲۵۰
تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۶
معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه از برگزاری اولین جلسه دولت یازدهم در روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی‌اکبر لبافی با اشاره به اینکه اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت یازدهم  روز دوشنبه هفته جاری با حضور معاون اول رئیس‌جمهور برگزار خواهد شد، در خصوص دستور کار این جلسه اظهار داشت: تغییر رویکرد در تکالیف و وظایف شورای عالی اشتغال، مطرح شدن تکالیف قانون برنامه پنجم توسعه در خصوص اشتغال و بررسی راهکارهای رسیدگی به این موضوع از جمله دستور کارهای این جلسه است.

معاون توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه گزارشی از آخرین وضعیت نرخ بیکاری توسط مرکز آمار ایران در شورای عالی اشتغال ارائه خواهد شد، گفت: تاکنون نرخ بیکاری فصل تابستان ارائه نشده اما مسئولان این مرکز در این راستا گزارشی ارائه خواهند داد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در این جلسه گزارشی از سیمای بازار کار کشور و گزارش عملکرد دستگاه‌ها برای ایجاد اشتغال ارائه خواهد شد.

به گفته وی، مباحثی از جمله تعهدات اشتغال استان‌ها در سال جاری و وضعیت پرداخت تسهیلات از دیگر دستور کارهای این جلسه است.

لبافی در پاسخ به این سؤال که آیا رویکرد اشتغالزایی دولت و جلسات این شورا تغییر خواهد داشت، بیان کرد: قطعاً مسئولان دولت در این راستا نظراتی خواهند داشت و باید براساس برنامه‌های 100 روزه و اولویت‌ها،استفاده از ظرفیت بنگاه‌های موجود در توسعه اشتغال و رونق تولید به همراه بهبود فضای کسب و کار مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: با توجه به کمبود و محدودیت منابع باید بتوان با حداقل امکانات از ظرفیت‌ها و بستر ایجاد شده در گذشته که نیاز به کمک و حمایت دارد، در راستای ایجاد اشتغال بهره برد.

به گزارش فارس، براساس وظایف شورای عالی اشتغال، وزرای دستگاه‌های اقتصادی، معاون برنامه و بودجه دولت و برخی مدیران بانکی و بخش خصوصی و دو نماینده مجلس، عضو این شورا هستند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین