کد خبر: ۲۱۴۷۹۳
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۴
اسماء اسد با تکذیب اخباری مبنی بر اینکه اخیرا وی در خارج از سوریه بوده است، تاکید کرد: من،‌ همسر و فرزندانم در سوریه هستیم و ما با عشق به کشورمان بزرگ شده‌ایم.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری عربی پرس، اسماء اسد، همسر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه برای بزرگداشت افرادی که برای دفاع از کشور جان خود را فدا کردند، در مراسم "ریشه‌های ما در زمین است" شرکت کرد و در یکی از مدارس دمشق به همراه فرزندان قربانیان درگیری‌های سوریه نهال‌های درخت زیتون را کاشت.

وی تاکید کرد: باید فرزندان ما از آموزش برخوردار باشند تا ما آینده‌مان را تضمین کنیم، ما نوادگان کسانی هستیم که علم را به جهان آموزش دادند، ما فرزندان کسانی هستیم که تجارت، پزشکی و سازندگی را به جهان آموختند.

اسماء اسد تصریح کرد: این تاریخ بخشی از هویت سوری ما است که جهانیان در حال حاضر به خاطر آن با ما می‌جنگند و ما برای دفاع از کشور و پیشرفت آن باید خود را به علم و ‌آگاهی مجهز کنیم.

همسر رئیس‌جمهوری سوریه در خصوص درخت زیتون به عنوان نهادی برای این مراسم درختکاری گفت: درخت زیتون مفاهیم بسیاری با خود به همراه دارد که مهمترین آن زندگی و ادامه داشتن است، هر کس که خود را برای سوریه فدا کرده و می‌کند، این کار را به این خاطر انجام می‌دهد تا ما زندگی کنیم و حیات ما در سوریه ادامه داشته باشد.

وی تصریح کرد: دومین مفهوم درخت زیتون بخشش است، سوریه چیزهای بسیاری به ما بخشیده است و ما باید پاسخ زیبایی به این بخشش‌ها بدهیم و ما می‌بخشیم تا کشورمان سوریه در مرحله آتی پیشرو بماند.

اسماء اسد افزود: شاخه زیتون به معنای صلح است و جامعه ما یک جامعه دوستار صلح بوده و همواره در جستجوی آن است.

وی با بیان اینکه هیچگاه سوریه را ترک نکرده است،‌ تاکید کرد: من، همسر و فرزندانم اینجا در سوریه هستیم و من به نیابت از تمام مردم سوریه می‌گویم که با عشق به وطن بزرگ شده‌ام. من مادر سه فززند هستم و مسئولیت من در مقابل آنها این است که ‌آنها را با این دید و نگرش تربیت کنم.

اسماء اسد خاطرنشان کرد: اگر فرزندان من در سوریه زندگی نکنند، چگونه می‌توانند آن را دوست داشته باشند؟ اگر با مردم سوریه معاشرت نداشته باشند و وارد خانه‌هایشان نشوند و از غذایشان نخورند، چگونه تاریخ، فرهنگ و تمدن کشورمان را می‌آموزند؟ آنها اگر با مشکلات کشورشان زندگی نکند، نخواهند توانست این مشکلات را حل و فصل کنند.

همسر بشار اسد در مراسم انسانی و اجتماعی بسیاری مشارکت داشته است و روزانه با خانواده‌های قربانیان، افراد مفقود الاثر و ربوده‌شدگان دیدار می‌کند و به نیازها و خواسته‌های آنها گوش می‌سپارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین