کد خبر: ۲۱۵۱۷۴
تاریخ انتشار : ۲۷ مهر ۱۳۹۲ - ۱۹:۳۰
در جریان انفجاری مهیب در حومه دمشق و در منطقه‌ای عمدتا مسیحی نشین دست کم ۱۶ سرباز کشته شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: منطقه جرمانا پیش از این مورد حمله شورشیان مخالف دولت سوریه قرار گرفته بود

به گزارش بی‌بی سی به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه بمبی در حومه دمشق در منطقه جرمانا که گفته می شود محل سکونت حامیان بشار اسد، رئیس جمهور بوده، منفجر شده است.

شورشیان مخالف دولت پیش از این هم منطقه جرمانا را که منطقه ای عمدتا مسیحی و دروزی نشین است مورد حمله قرار داده بودند.

در ماه اوت گذشته در جریان انفجار بمبی در این منطقه، دست کم ۱۸ نفر کشته شدند.

گروه دیده بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در لندن است گفته که متعاقب این انفجار درگیری شدیدی بین نیروهای دولتی و شورشیان در یکی از پست های بازرسی بین جرمانا و شهرملیحه که در کنترل شورشیان است، اتفاق افتاد.

پیشتر آمریکا از دولت سوریه خواسته بود که هر چه زودتر به کاروان های کمک های بشردوستانه اجازه دهد تا به مناطق تحت کنترل مخالفان بروند.

وزارت خارجه آمریکا می‌گوید محاصره مناطق تحت کنترل مخالفان توسط ارتش سوریه در چند ماه گذشته، مردم را به شدت به غذا، آب و دارو محتاج کرده است.

ارتش سوریه به ساکنان مناطق تحت کنترل مخالفان هشدار داده است که یا باید تسلیم شوند یا این‌که گرسنگی بکشند.

دست کم سه منطقه یرموک، غوطه و مدامیه در حومه دمشق ماه‌هاست که در محاصره ارتش سوریه قرار دارد.

اقلیت های مذهبی
جیم میور، خبرنگار بی بی سی مستقر در لبنان می گوید که استفاده از بمبگذاران انتحاری به عنوان زمینه ای برای آغاز درگیری یکی از تاکتیک های تازه ای است که در ماههای اخیر توسط شورشیان مخالف دولت سوریه مورد استفاده قرار می گیرد.

شورشیان کنترل اکثر مناطق حومه دمشق را در اختیار دارند، اما جرمانا که منطقه ای عمدتا مسیحی و دروزی نشین است، جزء معدود مناطقی بشمار می رود که در کنترل دولت قرار دارد.

در حالی که رژیم بشار اسد از حمایت اقلیت های مذهبی و قومی از جمله مسیحیان و اقلیت علوی برخورداراست، شورشیان مخالف که اکثریت آنها سنی مذهب هستند، بخش اعظمی از جامعه سوریه را تشکیل می دهند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین