کد خبر: ۲۱۵۲۴۲
تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۵
شش عضو باندی که با حمله به رانندگان خودرو، محموله‌هایشان را سرقت می‌کردند، با تلاش کار آگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: چندی پیش مردی با حضور در پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران در شهر ری از چهار مرد به اتهام سرقت محموله کامیون و زخمی کردنش شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد، او پس از تحویل گرفتن محموله ای از یک باربری، قصد تحویل آن به مشتری را داشته که در حومه شهر ری، سرنشینان یک خودرو راهش را سد و او را از خودرو خارج کرده و بشدت کتک می زنند و وقتی در برابر آنها مقاومت می کند، او را با ضربه های چاقو زخمی کرده و سپس به چاهی در آن حوالی می اندازند و با سرقت محموله به ارزش میلیون ها تومان، متواری می شوند.

در ادامه مشخص شد، مرد زخمی پس از چند ساعت، در حالی که مدام فریاد می زده تا کسی یاری اش کند با کمک یک راننده که از آن محل عبور می کرده، نجات یافته و از سارقان شکایت می کند.

با اطلاعات به دست آمده از شاکی، چهره نگاری رایانه ای از متهمان انجام و جستجو برای دستگیری آنها آغاز شد تا این که روز های بعد افراد دیگری نیز با حضور در پلیس آگاهی شکایت کردند که در دام چهار تا پنج سارق گرفتار شده و اموالشان به سرقت رفته است.

در تحقیق از این افراد معلوم شد از آنها به دو شیوه سرقت شده است؛ یکی این که قصد جابه جایی محموله های باری را داشته اند که سارقان آنها را مجروح و خودرو و محموله هایشان را سرقت کرده اند.

در برخی موارد نیز سارقان با آنها تماس گرفته و به بهانه جابه جایی محموله هایشان، آنها را به محل های خلوت کشانده و پس از کتک زدن، خودروهایشان را سرقت کرده اند و در صورتی که در برابرسارقان مقاومت کرده اند، از سوی آنها بشدت زخمی و تعدادی از آنها در چاهی محبوس شده اند.

ماموران با جمع بندی این اطلاعات، متوجه شدند تصاویر رایانه ای از متهمان فراری با هم شباهت دارد و به نظر می رسد آنها در این دزدی های خشن با هم نقش داشته اند.

جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری اعضای این باند خشن ادامه داشت تا این که مردی با حضور در پلیس آگاهی و شکایت از متهمان، اطلاعات جدیدی را در اختیار پلیس قرار داد.

نجات معجزه آسا


در تحقیق از این مرد معلوم شد او روز حادثه هنگام انتقال محموله ای با ارزش بوده که سارقان با چوبدستی و چاقو راهش را سد کرده و بشدت کتکش زده اند و او را کشان کشان به بیابانی برده و با کندن چاله، وی را ـ در حالی که مجروح بوده ـ در آن دفن می کنند و رویش خاک می ریزند و با سرقت محموله و خودروی شاکی، متواری می شوند.

در ادامه مشخص شد، شاکی چند روز با مرگ دست و پنجه نرم می کرده و زیر تلی از خاک مدفون بوده تا این که یک راننده هنگام عبور از محل متوجه می شود مردی زیر خاک مدفون شده که او را به یک مرکز درمانی می رساند و وی با تلاش پزشکان در حالی که در یک قدمی مرگ بوده، نجات می یابد.

با اطلاعات به دست آمده از این مرد معلوم شد او نیز در دام همان متهمانی افتاده که پلیس در تعقیبشان است.

تلاش پلیس برای دستگیری اعضای این باند ادامه داشت تا این که چند روز پیش ماموران در پی چند عملیات جداگانه دو عضو این باند را که قصد داشتند با به دام انداختن راننده دیگری، اموالش را سرقت، دستگیر کردند.

به نوشته جام جم، متهمان با انتقال به پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران در شهر ری به سرقت های مشابه اعتراف و عنوان کردند با شناسایی رانندگان و به بهانه جا به جا یی محموله به آنها حمله و خودرویشان را سرقت می کردند یا این که با سد کردن راه رانندگان و حمله به آنها، محموله ها و نیزخودروی آنها را می دزدیدند و در صورت مقاومت رانندگان، آنها را با چاقو زخمی می کردند و در برخی از مواقع نیز مالباخته ها را درتلی از خاک مدفون می کردند یا در چاه می انداختند و اموال را نیز به قیمت پایین تر می فروختند.

بنا بر این گزارش، تحقیقات برای دستگیری دیگر اعضای این باند ادامه داشت تا این که ماموران در پی چند عملیات جداگانه چهار عضو دیگر این باند را دستگیر کردند که تحقیقات از آنها آغاز شده است و جستجو برای فاش شدن دیگر جرایمشان و دستگیری دیگر اعضای باند ادامه دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین