کد خبر: ۲۱۵۴۵۷
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۰
سرمربی پرسپولیس گفت: پس از اینکه صحبت‌هایی را در مورد ناپاکی مطرح کردم، منتظر این برخورد بودم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی دایی در حاشیه تمرین تیم فوتبال پرسپولیس درخصوص دیدار مقابل پدیده شاندیز در چارچوب جام حذفی اظهار داشت: خدا را شکر تمرینات خوبی انجام دادیم، اولین بازی خود را درجام حذفی انجام خواهیم داد و بازی حساسی داریم. فیلم بازی‌های پدیده شاندیز را دیده‌ام. آنها بازیکنان یک سال قدیم خود را دارند و امیدوارم در ورزشگاه آزادی بازی خوبی را مقابل تیم ناشناخته پدیده شاندیز داشته باشیم.

وی در مورد رای کمیته انضباطی تصریح کرد: من نمی‌دانم این رای را چگونه صادر کرده‌اند، به من بگویید تا درباره آن صحبت کنم.

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه دو جلسه محرومیت در کنار جریمه نقدی برای او در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: علت این رای چه بوده است؟ دلایل آن را بگویید تا در مورد آن توضیح دهم.

خبرنگاران در واکنش به سؤال علی دایی اعلام کردند این رای به علت اتفاقات دیدار داماش و صبا صادر شده است که دایی در جواب گفت: اجازه دهید در مورد تک تک آنها صحبت کنم. در بازی با صبا که از روز قبل مصاحبه‌هایی را آقایان شروع کردند و در روز بازی هم همه اتفاق‌ها افتاد اما من در محوطه فنی خودم اعتراض کردم اما آن آقا از محوطه خود خارج شده و به من حمله‌ور می‌شود. در مصاحبه مطبوعاتی پس از مسابقه هم چه صحبت‌هایی که انجام نمی‌دهد!

وی ادامه داد: من سؤالی از کمیته انضباطی دارم و آن اینکه اگر به آنها توهین، تهمت و افترا بزنند ساکت می‌مانند؟ مگر من شروع کننده این موضوع بودم که حالا بخواهم تقاص پس بدهم؟ من از حق خودم دفاع کردم از آقایم امیرالمومنین درس گرفته‌ام که از حقم دفاع کنم و من هم این کار را کردم. چرا سیاست یک بام و دو هوا وجود دارد. آقایان چرا این همه مصاحبه کردند و تهمت می‌زنند کمک آقایان هم چقدر علیه من صحبت کرد اما چرا با او برخورد نمی‌شود. من فقط راجع به تهمت‌هایی که به من زدند از خودم دفاع  کردم و توضیح دادم.

دایی تصریح کرد: مطمئن هستم یکسری چیزهای دیگر در این مسئله وجود دارد که این تصمیمات گرفته شده است. روزی که در مورد ناپاکی در فوتبال صحبت کردم منتظر تمام این مسائل و چنین روزهایی بودم. گفتم که هزینه این مسائل را هم پرداخت می‌کنم. به هیچ عنوان این حکم را قبول ندارم و این حکم پر از ظلم است. در مورد بازی با داماش هم باید بگویم داور دو خطای هند مسلم حریف را نگرفت. پرچم کمک‌داور 10-12 ثانیه بالا بود اما داور وسط نگاه نکرد من داد زدم که چرا نگاه نمی‌کند. مگر داور چهارم می‌تواند به من بی‌احترامی کند. او به من داد می‌زند و می‌گوید ندید که ندید. برگشتم به او گفتم یعنی چه که ندید فقط برای ما نمی‌بینند. بازی با سپاهان هم ندید این بازی هم ندید چرا این اتفاقات فقط برای ما می‌افتد.

سرمربی پرسپولیس یادآور شد: داور چهارم به من حمله‌ور می‌شود تمام دوربین‌ها اتفاقات این صحنه را گرفتند که من به او گفتم برو سر جایت بنشین. چرا او مرا تهدید می‌کند که اخراجم می‌کند. به او گفتم اخراج کن مگر من از این موضوع می‌ترسم؟ من در کنار زمین هستم که از تیمم به خاطر هواداران دفاع کنم نمی‌خواهم از خودم که دفاع کنم. من سؤالی دارم؛ اگر داوری اولین هند را خطا اعلام می‌کرد یا پرچم کمک خود را می‌دید آیا چنین اتفاقاتی رخ می‌داد؟ هر معلولی یک علت دارد باید دنبال علت مسائل باشیم.

دایی با اشاره به صحبت‌های اصفهانیان افزود: چرا آقای اصفهانیان اعلام می‌کند 7 میلیون برای دایی پولی نیست چرا برای همه هم پول است. اصلا به شما چه ربطی دارد. کمیته داوران باید به این مسئله رسیدگی کند که در جریان درگیری من و داور حق با چه کسی بوده است و این مسئله را اثبات کند. به شما چه ربطی دارد که درباره این مسائل صحبت می‌کنید. هر کسی از راه می‌رسد نظری می‌دهند و هر کسی یک رای صادر می‌کند مگر من به ناحق اعتراض کردم.

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: چرا دزفولی بامن مودبانه صحبت کرد و من هم از او عذرخواهی کردم. داور چهارم که جوان هم بود چرا آنگونه صحبت می‌کند و تهدید می‌کند. او می‌گوید شما را از زمین اخراج می‌کنم او که به تنهایی نمی‌تواند این کار را بکند دائم هم این مسئله را می‌گوید. شما بروید از دزفولی بپرسید. آقایان دنبال بهانه هستند که صدای علی دایی را خفه کنند. نمی‌توانند روند موفقیت پرسپولیس را ببینند. مسائلی در ابتدای فصل به وجود آمد و بعد از آن هم به دنبال آن مسائل دیگر. به چه علت در دیدار با داماش از زمانی که از دقیقه یک به سیدجلال حسینی فحاشی می‌کنند کسی این موضوع را نمی‌بیند؟ در همین بازی نیمکت داماش به سوی داور حمله‌ور می‌شود. چرا این مسائل را نمی‌بینند؟ اگر من از تیمم دفاع نکنم چه کسی می‌خواهد دفاع کند. همه بازیکنان که نمی‌توانند اعتراض کنند من در بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم حق اعتراض ندارید و اگر هم قرار باشد کسی اعتراض کنند من هستم. آقایان دنبال این مسئله بودند. مگر می‌شود پرچم کمک‌داور 10 ثانیه بالا باشد و داور آن را نبیند بعد کمک‌داور آن را پایین بیاورد و آن هم بدون دلیل.
 

سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه شاید به علت تعصبش این برخوردها را کرده اما همه انتظار دارند علی دایی در چنین صحنه‌هایی کنترل بیشتری از خود داشته باشد، گفت: ‌باعث این مسائل چه کسی بوده چرا کمیته انضباطی مرا نمی‌خواهد که صحبت‌های مرا بشنوند و بعد تصمیم بگیرد. آیا در تاریخ سابقه دارد که به این سرعت در مورد یک موضوع تصمیم بگیرند. آیا شما چنین سرعتی را دیده‌اید؟ سه تیم تراکتورسازی، پرسپولیس و فولاد از این تصمیم ضربه خوردند. سه تیمی که در کورس قهرمانی هستند و در سطح جدول با یکدیگر می‌جنگند. نمی‌شود که یک طرفه به قاضی رفت. اگر دادگاهی هم تشکیل می‌شود هم مجرم را می‌خواهند هم شاکی را که جفتشان حرف بزنند. زمانی که با دزفولی صحبت می‌کردم هیچ اتفاقی نیفتاد. داور چهارم به من بی‌تربیتی کرد و من هم به او پاسخ دادم.

 
وی در مورد اینکه انتظار می‌رفت که دایی در این صحنه بزرگی خود را نشان می‌داد، تاکید کرد: چرا باید این کار را بکنم؟ تماشاگران می‌بینند که چه اتفاقاتی می‌افتد همان طور که گفتم هر معلولی یک علتی دارد. اگر داور سوت می‌زد هیچ کدام از این عکس‌العمل‌ها و اتفاقات رخ نمی‌داد. داور در آن صحنه عین خیالش هم نبود. در کجای دنیا چنین اتفاقی می‌افتد که داور پرچم کمک داور خود را نمی‌بینند. صحبت‌های مجید جلالی را می‌خواندم که حرف قشنگی می‌زد و میگفت هم حق ما را خوردند هم یک امتیاز از ما کسر کردند. اگر پنالتی گرفته نمی‌شد گلی صورت نمی‌گرفت که پریرا اصلا خوشحالی نمی‌کرد. تماشاگران هم ناراحت نمی‌شدند. اول باید سراغ مسئله‌ای برویم که باعث ایجاد چنین موضوعاتی می‌شود. سه امتیاز بازی با سپاهان را از ما گرفتند پس از ان چه اتفاقی افتاد اگر آن سه امتیاز را هم اکنون داشتیم الان در صدر جدول قرار داشتیم.

 
دایی افزود: عین آب خوردن سه امتیاز را از ما گرفتند و بعد هم هیچ اتفاقی نیفتاد. پرونده محسن قهرمانی مربوط به باشگاه نفتون از اول خرداد در جریان است.  چرا به این پرونده تا کنون رسیدگی نکردند اما برای بازی ما عین آب خوردن رای صادر می‌کنند. با توجه به مصاحبه برخی آقایان که گذشت زمان تمام این مسائل را ثابت خواهد کرد شما ببینید در دیدار استقلال و نفت که اصلامن وجود نداشتم چرا علیه من شعار می‌دهند؟ آقایانی که دم از عدالت می‌زنند چه برخوردی با آنها کردند. خدا را شکر که مافیا را شناختیم. مرور زمان تمام مسائل را ثابت می‌کند. خیلی‌ها می‌دانند که مافیا چه کسی است ومی‌شناسند. اگر این شعارها را ندهند چه می‌خواهند بگویند. من به آن بازی ربطی نداشتم آنها می‌آیند و شعر با قافیه درست می‌کنند و معلوم است که از قبل نشسته‌اند و این شعارها را هماهنگ کرده‌اندو برنامه ریزی شده بوده است.

 

سرمربی پرسپولیس تاکید کرد: برخی‌ها شلوغ می‌کنند تا خود را در این شلوغی کنار بکشند چرا من پرسپولیس، تراکتورسازی و فولاد را به حاشیه می‌برند؟ اگر داور چهارم به من بی‌احترامی نکرده بود که اتفاقی نمی‌افتاد. خدا را شکر که خود را کنترل کردم وگرنه آن طور که او با آن فشار با من صحبت کرد، نمی‌دانستم چه می‌شد. داور به من می‌گوید ندید که ندید این چه جوابی است که به من می‌دهد پس وظیفه آنها چیست. پس داور چهارم برای چه روی زمین حضور دارد؟ چرا اشتباهات دیگران را می‌خواهند گردن من بیندازند. پرچم کمک 10ثانیه بالا بوده داور آن را ندیده و بعد بدون هیچ دلیلی پرچم می‌آید پایین.


وی در مورد صحبت‌های مایلی‌کهن تاکید کرد: من جوابی به این صحبت‌ها ندارم همه موارد می‌ماند بعد از دادگاه که خیلی حرف‌ها زده خواهد شد و مردم متوجه می‌شوند.چرا آقایان و همکارشان در مورد من صحبت می‌کنند چرا نادر فریاد شیران در مورد من صحبت می‌کند؟ مگر من با او کاری داشتم و یا با او صحبتی کرده بودم. چرا آقایان این مسائل را نمی‌بینند و او را محروم نکردند. شما ببینید در این مدت چقدر علیه من مصاحبه کرده چه حقی دارد که درباره من صحبت می‌کند؟ این حکم پر از ناعدالتی است و آن را قبول ندارم من زحمت می‌کشم و پول درمیآورم که آن را به حساب فدراسیون بریزم؟! اگر اینگونه باشد من هم پرونده‌های قدیمی را به جریان خواهم انداخت.

 
به گزارش فارس، سرمربی پرسپولیس در پایان در مورد اینکه آیا معتقد است این رای به خاطر دلجویی از استقلال صادر شده، گفت: به این مسائل کاری ندارم خود رای گواه همه چیز است. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین