کد خبر: ۲۱۵۵۸۱
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۵
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: امسال یک میلیون و ۱۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوانزا در بازار توزیع می شود که ۳۰ درصد بیشتر سال گذشته است، توزیع این واکسن در داروخانه‌های بزرگ شروع شده و به تدریج کامل می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: رسول دیناروند افزود:‌ بر خلاف برخی که ادعا می‌کنند واکسن آنفلوانزا در بازار نیست، واکسن آنفلوانزا در بازار توزیع شده و طبق روال در داروخانه‌های بزرگ، شبانه روزی و داروخانه‌های متتخب شهرها که بیشتر محل رجوع مردم است، توزیع می‌شود.

وی گفت: البته ممکن است امسال میزان تقاضا برای واکسن آنفلوانزا بیشتر از سالهای گذشته باشد به همین علت میزان سهمیه واردات این واکسن امسال نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد بیشتر شده است و شرکتهای وارد کننده سهمیه بیشتری برای واردات دارند.

معاون وزیر بهداشت افزود: حتی وزارت بهداشت ۳۰۰ هزار دوز از سهمیه واکسن معاونت بهداشتی را که قرار بود در شبکه بهداشتی کشور توزیع شود وارد بازار عمومی در داروخانه‌ها کرده است تا دسترسی بیشتری برای مردم در تأمین این واکسن ایجاد شود.

دیناروند ادامه داد: توزیع واکسن آنفلوانزا در داروخانه ها از ۳ هفته پیش شروع شده‌ است و تاکنون حدود ۸۰ درصد از سهمیه یک میلیون و ۱۰۰ هزار دوزی واکسن آنفلوانزا وارد کشور شده است و بقیه نیز طی روزهای آینده وارد کشور شده، در اختیار مردم قرار می گیرد.

 معمولاً کارشناسان حوزه سلامت تزریق واکسن آنفلوانزا را برای افرادی که نقص سیستم ایمنی بدن دارند و احتمال ابتلای آنها به این بیماری بیشتر است مانند سالمندان، بیماران خاص و کودکان دچار نقص سیستم ایمنی و بیماران صعب العلاج توصیه می‌کنند. نکته مهم در تهیه این واکسن این است که واکسن تولید امسال باشد.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین