کد خبر: ۲۱۵۶۶۵
تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۲
با نزدیکی به ایام عید مانند عید نوروز، عید قربان و عید غدیر حجم سروصدای اسکناس نو، اسکناس نو فضای میدان فردوسی که یکی از مراکز اصلی خرید و فروش اسکناس و ارز به حساب می‌آید را به شدت پر می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: با نزدیکی به عید غدیر حجم فروشندگان اسکناس نو در میدان فردوسی به شدت افزایش یافته است و این مورد در چند وقت گذشته بی‌سابقه بوده زیرا در اکثر اوقات فروشندگان ارز، سکه و اسکناس نو در خیابان فردوسی و در نزدیکی میدان سکه به دادو‌ستد می‌پردازند. در حال حاضر اسکناس نو ۲۰۰ تومانی، ۵۰۰ تومانی، ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تومانی در بازار موجود است که به ترتیب هر بسته ۱۰۰تایی آن‌ها ۲۲ هزار تومان، ۵۳ تا ۵۶ هزار تومان، ۱۰۷ هزار تومان و ۲۰۶ و ۲۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

عرضه این چنینی اسکناس نو در حالی صورت می‌گیرد که شعب بانک‌ها در شب عید سال نو به هر فرد با ارائه‌ی کد ملی مبلغ ۳۰۰ هزار تومان آن هم با اسکناس‌های ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ تومانی پرداخت کرده‌اند و در حال حاضر اکثر شعب بانک‌ها اسکناس نو به افراد عادی برای رفع نیاز خود در عید غدیر اعطا نمی‌کنند. در رابطه با خرید و فروش اسکناس نو معیارهایی هم‌چون شماره ردیف، امضاء وزیر اقتصاد و رییس کل بانک مرکزی و هم‌چنین طرح روی اسکناس جزو مولفه‌های تاثیر‌گذار بر تعیین قیمت اسکناس به حساب می‌آید.

یکی از فروشندگان خیابان فردوسی در این باره گفت: مولفه‌ی عکس، امضاء و شماره ردیف اسکناس در خرید‌های کوچک و برای رفع نیاز شب عید آنچنان تاثیر‌گذار نیست و عرضه و تقاضا عامل اصلی تعیین قیمت است. وی ادامه داد: این مولفه‌ها زمانی تاثیر‌گذار هستند که حجم خرید بالا بوده و برای کلکسیون خرید صورت گیرد.

به گزارش ایسنا، او تاکید کرد: در حال حاضر هر بسته ۱۰۰تایی ۲۰۰ تومانی چاپ قدیم که طرح تظاهرات ملی روی آن کار شده است، ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدار ترین عناوین