کد خبر: ۲۲۳۴۵۹
تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۳

وعده دوباره وزیر بهداشت: تا چند روز آینده بیمه داروهای ناباروری نهایی می‌شود

وزیر بهداشت در نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه‌های علوم پزشکی و سازمان‌های وابسته درباره بیمه داورهای ناباروری توضیحاتی داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اوایل آذر  ماه وزیر بهداشت به توافق نامه ای اشاره کرد که سازمان غذا و دارو و سازمان‌های بیمه‌گر برای بیمه داروهای ناباروری امضا کرده اند.

سیدحسن هاشمی گفت: در سال‌های اخیر فشار زیادی از بابت داروهای ناباروری بر نیازمندان این داروها وارد می‌شد. بر این اساس اقداماتی صورت گرفته تا داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه قرار گیرند و در صورت پوشش بیمه‌ای، قیمت‌ داروهای ناباروری نصف خواهد شد.

وزیر بهداشت گفت: به مسئولان سازمان غذا و دارو تاکید کرده‌ام که اگر توانایی تامین اعتبارات مربوط به پوشش بیمه‌ای این داروها در سال‌های آینده را دارند، این اقدام را عملی کنند در غیر این صورت نباید برای یک ماه و دو ماه کاری نمایشی صورت گیرد.

او چندی بعد اعلام کرد که این پیش بینی در بودجه سال بعد دیده شده است.

امروز هم وزیر در حاشیه نشست مدیران روابط عمومی دانشگاه های علوم پزشکی در این باره گفت: هنوز فرصت سامان‌یابی این امر را پیدا نکرده‌ام. البته تصور می‌کنم رقابتی در اعلام خبر پوشش بیمه‌ای داروهای ناباروری وجود داشت که باعث ایجاد ناهماهنگی‌هایی شد. البته رابطه خوبی میان دو وزارتخانه بهداشت و تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی وجود دارد و تلاش می‌کنیم حتما طی چند روز آینده این موضوع را بررسی کرده و آن را نهایی کنیم.

وی ادامه داد: اکنون که دولت موضوع بیمه‌ای داروهای ناباروری و حمایت از زوجین نابارور را اعلام کرده‌اند، بهتر است این کار عملیاتی شود. امیدواریم در سال‌ آینده هم این حمایت را داشته باشیم.


نشست روابط عمومی ها

در ابتدای این نشست  وزیر بهداشت با بیان اینکه ماموریت فعلی ما، بازنمایی مشکلات مردم در حوزه سلامت است، گفت: البته با وجود بداخلاقی‌ها، پزشکی شغل مقدسی است و نباید کارگزاران پزشکی را متهم کرد. روابط عمومی‌ها باید تلاش کنند تا رابطه بین بیمار و پزشک آسیب نبیند.

همچنین وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم درباره بیمه داروهای ناباروری هم وعده هایی داد.

در این نشست دکتر عباس زارع‌نژاد، مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت هم روابط عمومی‌ها را در همه دولت‌ها جزو ساختارهای اصلی دانست و توضیحاتی درباره نقش روابط عمومی ها داد.

به گزارش خبرآنلاین، مهمترین اظهارات وزیر بهداشت در این نشست در جدول زیر آمده است:

موضوع شرح موضوع
نقش روابط عمومی ها

- روابط عمومی" بخش عمده‌ای از کار ما در حوزه دولت و به ویژه سلامت است، هر چند تابحال کار روابط عمومی انجام نداده‌ام اما به ارزش آن واقف هستم. در حال حاضر روابط عمومی از جمله مهم‌ترین ابزارهایی است که در اختیار مدیران قرار دارد.

- روابط عمومی یک هنر است و در این عرصه نیاز به هنرمند داریم که بتواند با خلاقیت و برنامه‌ریزی، امور را پیش ببرد. باید گفت متاسفانه در این زمینه چندان توانمند نیستیم و عده‌ای تنها برای معیشت و گذران روزگار، جذب روابط‌عمومی‌ها می‌شوند که ممکن است نه دانش آن را داشته‌ باشند و نه علاقه کار در آن محیط.

- کار روابط عمومی‌ها در بازه‌ای از زمان بیشتر به تملق‌گویی و تبلیغ مسئولان منتهی می‌شد، این در حالی است که ماموریت اصلی روابط عمومی‌ها، برقراری ارتباط میان مردم و سازمان ذیربط است تا بتوانند مشکلات مردم را بشنوند و به اطلاع مسئولان برسانند تا آنها بتوانند در سیاست‌گذاری‌هایشان به این مشکلات توجه کنند.

- روابط عمومی‌ها به هیچ وجه دروغ نگویند و از هیچ کس تملق نکنند.

- برخی روابط عمومی‌ها تنها روسای زیر مجموعه خودشان را تبلیغ می‌کنند و بعضا در نشریاتی که منتشر می‌کنند، از کارکنان، اساتید،‌ دانشجویان و مردم خبری نیست،‌ مردم پولشان را به دست ما داده‌اند و بنا نیست آن را برای اشخاص هزینه کنیم.

- در کار روابط عمومی، رعایت اخلاق و امانتداری جزو الزامات است و اخلاق حکم می‌کند به این موارد که جزو ابتدایی‌ترین سفارشات دین ماست، توجه کنیم. البته باید توجه کرد که حتی اگر سخنی، راست و صحیح باشد نمی‌توان آن را هر جایی بازگو کرد و نمی‌توان هر خبری را در هر جایی اعلام کرد زیرا ما با جان مردم سر و کار داریم.

شایعه سازی رسانه‌ها

- در ماجرای واردات برنج‌های آلوده، کمبود دارو و مانند آن ،متاسفانه برخی سودجویان برای رونق بازار خود، اقدام به فضاسازی رسانه‌ای و شایعه‌پردازی می‌کنند. به همین خاطر توصیه می‌کنم هرگز در دام خبرسازی‌ها نیفتید. البته معتقد به پاک کردن صورت مسئله نیستم بلکه باید همه این اخبار شنیده شده و اگر مشکلی است، اصلاح شود.

- در چند سال اخیر وبا وارد کشور شد، اما به شدت اخباری که فکر می‌کردند،‌ نبود و به همین خاطر وزارت بهداشت داشت در یک مسیر اشتباه و انحرافی حرکت می‌کرد. به روابط عمومی‌ها توصیه می‌کنم تا به دام این فضاسازی‌ها و رفع و رجوع آن، زمان خدمت به مردم را از دست ندهند.

شورای مشورتی

- یک شورای مشورتی برای اطلاع‌رسانی در وزارت بهداشت تشکیل شده است و افراد شاخصی به ما در این زمینه کمک خواهند کرد،مدیریت فعلی ما این است که بگوییم وضع مردم در حوزه سلامت چقدر خراب است. آنها چقدر مشکل دارند، گرفتارند و در حق آنها اجحاف می‌شود.

- البته با وجود بداخلاقی‌ها، نباید کارگزاران پزشکی را متهم کرد چرا که پزشکی شغل مقدسی است. باید تلاش کنیم رابطه بین بیمار و پزشک آسیب نبیند.

- باید حق حوزه سلامت را از دولت و مجلس بگیریم، اگر این امر محقق نشود، باید بگوییم کاری برای مردم انجام نداده‌ایم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین