کد خبر: ۲۲۴۱۶۶
تاریخ انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۰

پهپاد مهاجر در رزمایش ارتش/تصاویر

نیروی هوایی ارتش در برگزاری رزمایش فدائیان حریم ولایت۴ از پهپادهای مهاجر نیز برای اجرای تمرین‌های شناسایی استفاده کرده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مرحله اصلی رزمایش هوایی فداییان حریم ولایت4 از صبح روز گذشته با رمز مقدس یا حسین‌ بن علی(ع) در حریم هوایی آب‌های نیلگون خلیج فارس و با حضور پایگاه‌های شکاری نیروی هوایی ارتش آغاز شده است.

پایگاه هوایی سرلشکر شهید عبدالکریمی که در بندرعباس واقع شده است، محوریت برگزاری این رزمایش را برعهده دارد.

در این رزمایش تاکنون جنگنده‌های سوخو24، میراژ، اف 4، صاعقه و اف14 (تامکت) حضور یافته و به عملیات شناسایی و رزمی پرداخته‌اند. علاوه بر این، جنگنده‌های سوخو25 سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این رزمایش حضور یافته‌اند.

این رزمایش 3 روزه، امروز نیز با انهدام اهداف ثابت و متحرک هوایی و زمینی توسط جنگنده بمب افکن‌های راهبردی سوخو 24 و هواپیماهای شکاری فانتوم با موفقیت ادامه یافت.

در این رزمایش همچنین، پهپاد مهاجر به عنوان یکی جدیدترین پهپادهای شناسایی ایران نیز بکار گرفته شده است.

این پهپاد با استفاده از سامانه GPS و ارتفاع سنجی که در آن بکار رفته است، می‌تواند مسیرهای از پیش تعیین شده را پیدا کرده و طی مسیر کند.

به گزارش تسنیم، از جمله ویژگی‌های این پهپاد، فیلمبرداری و عکسبردای هوایی و ارسال تصاویر به صورت آنلاین است. این پرنده هدایت پذیر از دور، بیشتر در عملیات مراقبت هوایی و شناسایی و عکسبرداری و فیلمبرداری هوایی از مواضع دشمن بکار گرفته می‌شود.بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین