کد خبر: ۲۳۰۳۷۷
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۱۵
شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات در بیانیه‌ای با گرامی داشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی از مردم برای شرکت در راهپیمایی بزرگ 22 بهمن دعوت کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش ایسنا، دراین بیانیه آمده است: در تاریخ هر ملتی روزهایی که در آن قاطبة ملت به حداکثر همدلی و هم جهتی رسیده باشند، عزیز و به یاد ماندنی هستند و در تاریخ ایران عزیز به راستی 22 بهمن یکی از آن روزهاست که در فرهنگ انقلاب «یوم الله» نامیده می شوند.

35 سال پیش در چنین روزی ملت همدل و یکپارچه در طلب آزادی و استقلال بنیان نظام استبدادی وابسته را برکندند تا بر ویرانه‌های نظام پادشاهی نظامی را بر پا کنند که با رأی مردم اداره شود.

شعار فراگیر «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» که در برگیرنده خواست و ارادة یکپارچة ملت بود، بدرستی بیانگر همۀ جهت‌گیری و خواست آن انقلاب شکوهمند است.

انقلاب اسلامی ایران نقطه عطف بزرگی در تاریخ ملت ایران است که با اراده ملت شکل گرفت و به همین دلیل سالروز پیروزی آن فارغ از جهت‌گیری‌ها و جبهه‌بندی‌های پس از آن، و نیز عملکرد حاکمان و دولتمردان در برهه‌های مختلف یک روز ملی است و گرامی‌داشت آن در حقیقت یادآوری آن همدلی بزرگ ملی و رجعت به آن نقطۀ عطف است. این روز متعلق به همه مردم است و نه این جناح و آن جناح.

متأسفانه در سال‌های اخیر کسانی که عهده‌دار تدارک برگزاری راهپیمایی 22بهمن بوده‌اند بدون توجه به وجه ملی این روز تلاش مضاعفی را برای مصادره آن به نفع یک جناح انجام دادند که ثمره‌ای جز تنزل مراسم از سطح ملی به جناحی نداشت.

خوشبختانه امسال، دعوت رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی از عموم ملت با هر سلیقه و فکر سیاسی برای شرکت در این مراسم، که در هنگام تجلیل هیأت دولت از مقام شامخ بنیانگذار جمهوری اسلامی در آغاز دهة مبارکه فجر صورت گرفت، و تأکید بر لزوم وحدت‌آفرین بودن شعارها در راهپیمایی این روز در حقیقت تلاش برای بازگرداندن مراسم این روز به سطح و گستردگی شایسته آن است و به همین دلیل برخود لازم می‌دانیم به گرمی از آن استقبال کنیم.

شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات ضمن اعلام شرکت در راهپیمایی 22 بهمن از عموم ملت نیز دعوت می کند تا به طور گسترده در راهپیمایی این روز بزرگ شرکت نمایند. با این امید که اصلاح در شیوه برگزاری مراسم این روز ملی و ایجاد فضای باز در آن برای شرکت همۀ ملت و شور و نشاط ناشی از آن مقدمه‌ای برای اصلاح در سایر عرصه‌هایی باشد که همه ملت باید در آن احساس آرامش و نشاط و مشارکت جویی داشته باشند. اکنون وقت آن است که پس از قدم بزرگ ملت در حماسه سیاسی 24 خرداد و روی کارآمدن دولت تدبیر و امید قدم دیگری در جهت همگرایی ملی برداشته شود تا نشان داده شود که اگر به خواست و اراده مردم توجه شود آنان بیش از هر فرد و گروهی به فکر اعتلای کشور هستند و از منافع ملی پاسداری می‌کنند.

لازم است تأکید نماییم که راهپیمایی 22 بهمن متعلق به هیچ گروه و جناحی نیست و شرکت ما در آن با اهداف زیر صورت می‌گیرد:

1- تأکید مجدد بر شعارهای اصیل انقلاب اسلامی که در آن زمان موجب یکپارچگی ملت شده بود از جمله «الله اکبر»، «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» و «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»

2- تجلیل از شهدای گرانقدر انقلاب و تجدید میثاق با آرمان‌های اصیل آنها

3- تجلیل از امام خمینی رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی که در جریان انقلاب و پس از آن از پشتیبانی قاطع ملت برخوردار بود، مردم را ولی‌نعمت مسئولین کشور می‌دانست و تا پایان عمر شریف خود از این پشتیبانی بهره مند بود. متأسفانه رسانه ملی و برخی دستگاه‌های تبلیغاتی رسمی کشور در سالهای اخیر با برخورد گزینشی و سوءاستفاده از برخی بیانات امام، که در شرایط خاصی طرح شده بود، همپای کسانی که از اساس انقلاب، اسلام و نظام را قبول نداشته و ندارند در ملکوک کردن چهره امام، بخصوص نزد جوانان، ایفای نقش کرده‌اند. ما خواستار زدودن این زنگارها از چهرۀ نورانی امام(ره) هستیم.

4- حمایت از کیان کشور و تمامیت ارضی و منافع ملی و مبانی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، و در این راستا حمایت از تلاش های صورت گرفته در سطح بین‌الملل برای خروج کشور از بحران در روابط با سایر کشورها.

5- تأکید بر اجرای هه جانبۀ قانون اساسی به عنوان میثاق ملی. بدیهی است حمایت از جایگاه رهبری و ارکان نظام همپای حمایت از حقوق ملت مورد توجه است و تأکید می‌نماییم همه اصول قانون اساسی محترم بوده و توجه به هیچ اصلی نباید موجب بی توجهی به سایر اصول گردد.

در پایان از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که متولی برگزاری راهپیمایی بزرگ 22 بهمن است می‌خواهیم که از وارد کردن هرگونه تمایلات و منویات جناحی و برخوردهای افراطی در شکل مراسم و راهپیمایی و محتوای شعارها، پلاکاردها و نیز قطعنامه راهپیمایی پرهیز نمایند. از صدا وسیما نیز می خواهیم که در دعوت از مردم به شرکت در راهپیمایی، آنها را دسته‌بندی نکرده و از چهره‌های محبوب ملی برای این منظور استفاده نماید. همچنین اخبار و تصاویر راهپیمایی ملت را به گونه ای منعکس کند که بیانگر واقعیت باشد و نه تمایلات برخی گردانندگان آن دستگاه.

شورای هماهنگی جبهۀ اصلاحات به سهم خود از مردم شرکت کننده در راهپیمایی تقاضا دارد اجازه ندهند افراطیون و تفرقه‌افکنان یکپارچگی این مراسم ملی را از بین ببرند. راه مقابله با این غوغاسالاران بی‌اعتنایی به آنها و عبور با متانت از کنار آنان است.

اگر چه حضور عزیزان در حصر و دربند ما که همواره دل در گرو انقلاب و نظام داشته‌ و دارند می‌توانست بر شکوه این راهپیمایی بیافزاید اما مطمئن هستیم که دل آنان با هرگونه حرکت وحدت آفرین ملت همراه است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین