کد خبر: ۲۳۱۴۶۳
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۶:۵۹
بنا بر اخبار موثق و تأییدشده، تا پایان سال ۹۲ حدود ۵ تا ۶ میلیون نفری که از فهرست سبد کالا جا افتادند، سبد خود را در فاز دوم دریافت می‌کنند و توزیع سبد کالای دوم به سال ۹۳ موکول شده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: بنا بر اخبار موثق و تأییدشده، تا پایان سال ۹۲ حدود ۵ تا ۶ میلیون نفری که از فهرست سبد کالا جا افتادند، سبد خود را در فاز دوم دریافت می‌کنند و توزیع سبد کالای دوم به سال ۹۳ موکول شده است.

بهمن عبداللهی مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مصرف کارکنان دولت با تأیید این خبر گفت: مرحله اول سبد کالا در دو فاز توزیع می‌شود، در فاز اول حدود 9 میلیون نفر دریافت می‌کنند که تاکنون بخشی عمده‌ای از این 9 میلیون این سبد را دریافت کرده‌اند، در فاز دوم مرحله اول سبد کالا حدود 5 تا 6 میلیون نفر به مشمولان اضافه می‌شوند.

وی ادامه داد: یعنی در توزیع سبد اول حدود 6 میلیون در فاز دوم مشمول سبد می‌شوند اما چون لیست آنها در فاز اول آماده نبود، سبد خود را در فاز دوم دریافت می‌کنند.

عبداللهی تأکید کرد: در مرحله اول توزیع سبد کالا باید 15 میلیون نفر مشمول این سبد می‌شدند که 9 میلیون در فاز اول و 5تا 6 میلیون در فاز دوم دریافت می‌کنند.

 مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مصرف کارکنان دولت تأکید کرد: مرحله دوم توزیع سبد کالا به‌احتمال زیاد سال آینده  خواهد بود و امسال دیگر سبد جدیدی توزیع نمی‌شود. سبدی که در روزهای آینده توزیع می‌شود ادامه توزیع مرحله اول سبد کالا است و ازآن‌جایی که جامعه هدف به‌طور کامل مشخص نشده بود، سبد مرحله اول در دو فاز توزیع شد.

همچنین یکی دیگر از مدیران اتحادیه‌ها که نخواست نامش فاش شود، با تأیید این خبر گفت: توزیع اولین سبد کالا در دو گروه صورت خواهد گرفت، در  مرحله نخست 9 میلیون و 700 هزار خانوار برای دریافت سبد کالا معرفی شدند و در مرحله دوم نیز 7 میلیون نفر از کارگران، بازنشستگان و کارمندان دولت که در دور اول از دریافت سبد کالا بازمانده‌اند، مشمول خواهند شد.

وی تصریح کرد که در سال جاری غیر از این سبد اول که برخی گرفتند و برخی هم که نگرفتند در فاز بعدی می‌گیرند، سبد دومی توزیع نخواهد شد.

به گزارش تسنیم، این در حالی است که پیش از این حاجعلی مدیر اجرایی طرح توزیع سبد کالا از توزیع دو سبد در سال جاری خبر داده بود که احتمالاً به‌دلیل جا افتادن عده‌ای از سبد اول و بازنگری دولت برای توزیع سبد بین جاافتادگان، دولت زمان کافی برای توزیع سبد دوم در سال 92 ندارد و به همین دلیل تصمیم گرفت توزیع سبد دوم را به سال 93 موکول کند.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین