کد خبر: ۲۳۱۵۵۷
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۳
مقرر شد که سیاست نامه اولیه مشتمل بر طراحی ساختار، فرایندها و منابع مورد نیاز به منظور تشکیل "سازمان ملی اورژانس کشور" حداکثر تا 3 ماه آینده از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور به وزیر بهداشت ارایه شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به منظور ارتقای وضعیت اورژانس کشور، سیاست‌نامه تشکیل سازمان ملی اورژانس کشور تدوین می‌شود.

در نشست دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت و دکتر محمد آقاجانی، معاون درمان با روسای مراکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور و قطب‌ها پس از ارائه گزارش از وضعیت موجود اور‍ژانس و امداد رسانی به هموطنان،‌ چالش‌های موجود در این راستا مورد بررسی قرار گرفت.

بنابر اعلام روابط عمومی اورژانس کشور، با توجه به اینکه روزانه بیش از 15000 تماس با اورژانس 115 گرفته می‌شود و از سوی دیگر به طور متوسط تیم‌های امدادی اورژانس 115 روزانه به 6500 ماموریت امدادی اعزام می‌شوند، این سیکل خدماتی نیازمند توجه ویژه است.

جهت ارتقای وضعیت اورژانس در سراسر کشور‌ که منجر به بهبود خدمات رسانی به آحاد مردم خواهد شد،‌ سازمان شدن مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور امری بدیهی است که خوشبختانه این طرح با موافقت وزیر بهداشت روبرو شد.

به گزارش ایسنا، بر این اساس در این نشست مقرر شد که سیاست نامه اولیه مشتمل بر طراحی ساختار، فرایندها و منابع مورد نیاز به منظور تشکیل "سازمان ملی اورژانس کشور" حداکثر تا 3 ماه آینده از سوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور به وزیر بهداشت ارایه شود
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین