کد خبر: ۲۳۱۵۷۶
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۵۴
افشای این سند در حالی صورت می‌گیرد که سازمان جاسوسی آمریکا بارها اعلام کرده که در زمینه کسب و کار، مناقشات تجاری و شرکت‌های حقوقی هیچگونه شنود و جاسوسی انجام نداده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اسناد جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و سازمان جاسوسی استرالیا از یکی از شرکت‌های حقوقی آمریکا در خارج از این کشور افشا شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فاکس نیوز  اسناد فوق  محرمانه افشا شده از سوی ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نشان می‌دهد که جاسوسی  از  این شرکت حقوقی آمریکایی در حالی صورت گرفته که این شرکت به نمایندگی از یک شرکت خارجی در مناقشه تجاری با آمریکا حضور داشته  است.

تایمز با استناد به سند مربوط به ماه فوریه 2013  می‌نویسد: دولت اندونزی این شرکت حقوقی را به منظور انجام مذاکرات تجاری به کار گرفت  در حالی که این شرکت تحت جاسوسی سازمان اطلاعاتی استرالیا قرار گرفته بود.

آژانس اطلاعاتی استرالیا به آژانس امنیت ملی آمریکا اعلام کرد  که در حال جاسوسی از گفت‌وگوها و ارتباطات بین مقامات اندونزی و شرکت حقوقی آمریکایی است . سازمان جاسوسی استرالیا به آژانس امنیت ملی پیشنهاد به اشتراک گذاشتن این اطلاعات را داد.

هر چند در این سند به نام این شرکت حقوقی اشاره‌ا‌ی نشده است اما میر براون ، یک شرکت مستقر در شیکاگو که در امور حقوقی بین المللی فعالیت می‌کند، در آن زمان به دولت اندونزی درباره امور تجاری مشاوره داده بود.

دوان لیتون،وکیل میر براون می‌گوید که شواهدی در اختیار ندارد که نشان دهد او یا شرکتش تحت نظر آژانس های اطلاعاتی استرالیایی یا آمریکایی قرار داشته اند.  او می‌گوید:‌من هرگز به این موضوع فکر نکرده ام که ممکن است تحت جاسوسی قرار داشته باشم.

افشای این سند در حالی صورت می‌گیرد که سازمان جاسوسی آمریکا بارها اعلام کرده که در زمینه کسب و کار، مناقشات تجاری و شرکت‌های حقوقی هیچگونه شنود و جاسوسی انجام نداده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین