کد خبر: ۲۳۱۵۸۳
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۴
پسری که برای به قتل رساندن مادر و خواهرش آدمکش اجیر کرده ‌بود وقتی پای میز محاکمه قرار گرفت مدعی ‌شد قرار بود آنها فقط تنبیه شوند نه اینکه به قتل برسند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نماینده دادستان در ابتدای جلسه رسیدگی به این پرونده که صبح دیروز در شعبه 71 دادگاه کیفری‌ استان تهران برگزار شد گفت: مردی به نام نیما ساعت 3:30 صبح 13 شهریورماه دوسال قبل به ماموران اعلام کرد جسد مادر و خواهرش در خیابان پیروزی پیدا شده است.

 نیمای 28ساله که مضطرب بود در محل حادثه مورد تحقیق قرار گرفت و گفت مادر و خواهرش به نام سحر مشکل اخلاقی داشتند و او مردی افغان به نام جمعه را اجیر کرد تا آنها را بکشد و در قبال آن 30میلیون‌تومان دریافت کند البته نیما مدعی شده قرار بر این بود مرد افغان فقط آنها را تنبیه کند نه اینکه به قتل برساند اما در تحقیقات بعدی مشخص شد نیما کلاه، دستکش و چاقو را در اختیار جمعه قرار داده تا او قتل را انجام دهد. هرچند جمعه در مرحله‌ای از تحقیقات جرم خود را انکار کرد اما شاهدانی در صحنه حضور داشتند که متوجه فرار جمعه از محل حادثه شده‌ بودند بنابراین درخواست صدور حکم قانونی برای نیما به اتهام معاونت در قتل و برای جمعه به اتهام مباشرت در قتل دارم.

سپس پدر سحر به‌عنوان ولی‌دم دخترش از جمعه و پسرش اعلام گذشت کرد و گفت از قاتل دخترش دیه می‌خواهد.

در ادامه متهم ردیف اول در جایگاه حاضر شد. او اتهام قتل را رد کرد و گفت: نیما به من زنگ زد و گفت برای تنبیه خواهر و مادرش کمک می‌خواهد.

150میلیون‌تومان خواستم اما بعد بر سر 30میلیون توافق کردیم. روزی که قرار بود به خانه‌اش بروم پشیمان شدم تا اینکه چند روز بعد بازداشت شدم.

او گفت: نیما از من خواست قتل را قبول کنم. او گفت تو قبول کن من رضایت پدرم را جلب می‌کنم و 30میلیون‌تومان را هم می‌دهم به همین دلیل اعتراف کردم اما بعد پشیمان شدم.

در ادامه نیما در جایگاه حاضر شد. او اتهام معاونت در قتل را قبول و در خصوص قتل مادرش به‌عنوان ولی‌دم از متهم اصلی درخواست دیه کرد.

به گزارش شرق، این جوان در توضیح ماجرا گفت: قرار نبود مادر و خواهرم کشته شوند. پدرم شش‌ماه بود که جدا از ما زندگی‌ می‌کرد. در این مدت مادرم از خانه بیرون می‌رفت و دیروقت می‌آمد. این موضوع من را نگران کرده ‌بود. تصمیم گرفتم او را بترسانم. از جمعه درخواست کمک کردم قبول کرد و قرار شد 30میلیون‌تومان بگیرد. آن شب به خانه‌مان آمد تا مادرم را بزند اما هم او و هم خواهرم را کشت. من با خواهرم مشکلی نداشتم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین