کد خبر: ۲۳۱۶۹۶
تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۴
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور گفت: برخی اظهارات نمایندگان در خصوص نرخ حامل‌های انرژی در سال 1393 موجب ایجاد انتظارات تورمی در جامعه می‌شود؛ آن هم روی اعداد و ارقامی که هنوز مورد محاسبه قرار نگرفته است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد باقر نوبخت در مخالفت با حذف مصوبه کمبسیون تلفیق در خصوص درآمد 48 هزار میلیارد تومانی ناشی از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: باید به این سوال پاسخ دهیم که آیا یارانه‌های حامل‌های انرژی باید عادلانه و هدفمند شود یا خیر؟ یا اینکه افراد پر مصرف همچون قبول از یارانه‌های بیشتری برخوردار شوند.

وی افزود: مجلس و دولت معتقدند یارانه‌ها باید عادلانه و هدفمند شوند ا ما طی سال‌های گذشته انجام شد در راستای تحقق این دو هدف نبود. استمرار وضع موجب پیاده شدن اهداف قانونگذار نشد. سوال این است که وضعیت موجود تداوم یابد و همچون قبل به تولید و سلامت هیچ پولی پرداخت نشود یا با شجاعت اصلاحاتی در روند اجرای قانون هدفمند سازی یارانه‌ها انجام شود.

معاون رییس جمهور متذکر شد: تداوم وضع موجود موجب برخورداری بیشتر افراد پر مصرف از یارانه‌ها و بی‌بهره‌ماندن تولید، اشتغال، بهداشت و درمان و سلامت می‌شود.

نوبخت تاکید کرد: دولت با موافقت شورای نگهبان درصدد توزیع بخشی از درآمد ناشی از هدفمندسازی یارانه‌ها به شیوه گذشته و پرداخت 10درصد سهم بهداشت و سلامت و اختصاص 10 هزار میلیارد تومان به بخش تولید است.

معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور خطاب به نمایندگان مجلس پرسید به این سوال پاسخ دهید آیا واقعا خواهان کاهش نرخ تورم هستید آخرین مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص هدفمندسازی یارانه‌ها این موضوع را تایید می‌کند. براساس این مصوبه در سال آینده سهم بخش‌های تولید، بهداشت، بهسازی و بهبود وضعیت حمل و نقل پرداخت خواهد شد که این مسئله رافع اشکال شورای نگهبان نیز هست.

نوبخت اطمینان داد: منابع هدفمندی سازی یارانه‌ها در جهت اجرای درست قانون هدفمندسازی یارانه‌ها استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: دولت و مجلس در حرکت مشترک قانون هدفمندسازی به نفع شایسته اجرا کنند.

به گزارش ایسنا، نوبخت کاهش 4000 میلیارد تومانی درآمد ناشی از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در سال 1393 را موجب کند شدن شیب قیمت‌ حامل‌های انرژی در سال آینده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین