کد خبر: ۲۳۳۴۴۲
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
یک مقام مسئول سازمان امور دانشجویان:
با دقتی که کارشناسان اداره کل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان دارند اگر هم مدارک جعلی ارایه شود با سرعت شناسایی می شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان گفت: تعداد مدارک جعلی که در سال گذشته به هنگام بررسی و ارزیابی توسط کارشناسان اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شناسایی شده کمتر از 10 مورد بوده است.

محمد حسین مجلس آرا در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: تعداد مدارک جعلی که در سال گذشته  به هنگام بررسی و ارزیابی توسط کارشناسان اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شناسایی شده کمتر از 10 مورد بوده یعنی کمتر از انگشتان دست بوده است.

وی افزود: کلیه مدارک دانشگاههای خارج کشور که جهت ارزشیابی و اعتبارسنجی به اداره کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه می شود باید مهر صحت و صدور سفارت جمهوری اسلامی در آن کشور خارجی را داشته باشد همچنین با توجه به استعلامی که از دانشگاه مذکور می شود و نوع کاغذ مدارک دانش آموختگان و  فعالیت هایی دیگری که صورت می گیرد امکان جعل مدارک تقریبا امکان پذیر نیست.

مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان افزود: با دقتی که کارشناسان اداره کل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان دارند اگر هم مدارک جعلی ارایه شود با سرعت شناسایی می شود.

وی افزود: در سال گذشته  3هزار و 300  مدارک دانش آموختگان توسط اداره کل امور دانش آموختگان ارزیابی شد و امسال پیش بینی ما این است که 3هزارو 500 مدرک ارزیابی شود.

وی ادامه داد: اکثریت مدارکی که سال گذشته ارزیابی شد در حوزه کارشناسی ارشد و دکتری بود.

مجلس آرا افزود: سال گذشته مدارک دانش آموختگان از 58 کشور خارجی ارزیابی شد که بیشترین تعداد مدارک ارزیابی شده از کشورهای هندوستان، مالزی، انگلستان، اکراین، امریکا، کانادا، ایتالیا، استرالیا، آلمان، تاجیکستان، آذربایجان و ارمنستان بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین