کد خبر: ۲۳۳۴۴۳
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳
انگلستان بتازگی روابط دیپلماتیک خود را با تهران از سر گرفته است؛ ایتالیا، سوئد، بلژیک و این هفته لهستان، وزرای خارجه خود را با عجله به تهران فرستادند و حتی صبر نکردند تا نماینده دیپلماسی اروپا خانم اشتون آنطور که قرار گذاشته شده است، ماه آینده به تهران برود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: فیگارو نوشت: حالا که مذاکرات اتمی با تهران بخوبی آغاز شده است، بازی دیپلماتیک با ایران نیز شروع می‌شود.

به گزارش انتخاب؛ فیگارو، آنچه را که خود هجوم شتابزده مقامات غربی به سوی تهران می نامد، نوعی استفاده سودجویانه از موقعیت جدیدی توصیف می کند که برای ایران بر اثر آغاز مذاکرات موفقیت آمیز اتمی بوجود آمده است.

نویسنده یاد آوری می کند که انگلستان بتازگی روابط دیپلماتیک خود را با تهران از سر گرفته است؛ ایتالیا، سوئد، بلژیک و این هفته لهستان، وزرای خارجه خود را با عجله به تهران فرستادند و حتی صبر نکردند تا نماینده دیپلماسی اروپا خانم اشتون آنطور که قرار گذاشته شده است، ماه آینده به تهران برود.

به عقیده و ادعای نویسنده فیگارو، تهران دو سره برنده شده است. یعنی مقبلولیت خود را به سرعت بدست می‌آورد بدون انکه در سیاست های خود هیچ تغییری ایجاد کند.

در واقع این کشور با رو کردن قراردادهای تجاری، حریفان خود را دچار چنددستگی می کند؛ آنها را به رقابت با یکدیگر وامیدارد و وادارشان می کند که در مذاکرات هسته ای به نفع ایران تمایل بیشتری به سازش نشان دهند.

نویسنده یادآوری می کند که سفیر ایران در فرانسه- علی آهنی، فعالیت هایش را چند برابر کرده است؛ ملاقات نمایندگان پارلمان از ایران را تدارک می بیند و در عین حال منتظر است تا وزیر خارجه فرانسه- لوران فابیوس، دعوت همتایش را برای سفر به تهران پاسخ مثبت دهد. سفیر می گوید باید یک نقشه راه تدارک دید و در عین به سفر پرزیدنت فرانسوا اولاند به ایران اندیشید.

نویسنده می پرسد، آیا ایران بر اثر توافق با غرب حاضر خواهد بود از تنش‌های خاورمیانه بکاهد؟ در مورد سوریه چه ابتکار عملی می توان از ایران انتظار داشت؟
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین