کد خبر: ۲۳۳۴۸۳
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۸
مردی که به دلیل حسادت به خواهرش او و فرزند چهارساله‌اش را به قتل رسانده ‌است، در حالی پای میز محاکمه می‌رود که در آخرین‌ دفاعیاتش گفته از اینکه خواهرش را کشته پشیمان نیست.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش شرق، مردی دو سال قبل با پلیس تماس گرفت و خبر داد همسر و فرزندش به قتل رسیده‌اند او گفت فکر می‌کند برادرزنش این کار را کرده‌ است.

ماموران بلافاصله به محل رفتند و جسد زنی به نام مهتاب و فرزندش مهراد را مشاهده کردند. به نظر می‌رسید هردو خفه ‌شده‌اند.

با انتقال اجساد به پزشکی قانونی شوهر این زن مورد بازجویی قرار گرفت. او گفت: «وقتی داشتم وارد خانه می‌شدم برادرزنم را دیدم که فرار کرد و بعد هم پدرزنم با هراس و اضطراب از طبقه محل سکونت خودش پایین آمد هردو وارد خانه شدیم و اجساد را پیدا کردیم. سعید برادرزنم بعد از قتل با پدرش صحبت کرده و گفته ‌بود او این کار را کرده است.»

پدر مهتاب نیز در این‌باره به ماموران گفت: «دخترم طبقه پایین خانه ما زندگی می‌کرد البته خانه متعلق به خودش بود. آن روز سعید به خانه من آمد و گفت کاری که شما کردید باعث شد مهتاب را بکشم و خوب کردم. او از اینکه من برای خرید خانه به خواهرش کمک کردم خیلی ناراحت بود و به نوعی خواسته ‌بود این کار را تلافی کند. پسرم دچار مشکل روانی است و نگران این هستم که به کسی دیگر هم آسیب وارد کند.»

ماموران منازل‌ اعضای خانواده سعید را تحت‌نظر گرفتند تا او را بازداشت کنند اما سعید چند روز بعد خودش را به ماموران کلانتری تجریش معرفی کرد و گفت خواهر و فرزند خواهرش را کشته است.

با انتقال این مرد به اداره آگاهی او یک‌بار دیگر اتهام قتل را قبول کرد و گفت: «از وقتی خیلی جوان بودم پدرم مرا برای زندگی به کانادا فرستاد اما نتوانستم آنجا زندگی کنم و به هندوستان سفر کردم چند سالی در هند ماندم باز هم از آنجا خوشم نیامد و به پاکستان رفتم چند سالی هم در پاکستان زندگی کردم اما بعد دوباره به ایران برگشتم و در اینجا ازدواج کردم. من مرتب به هند رفت‌وآمد می‌کردم و چند سالی آنجا و چندسالی ایران بودم. تا اینکه آخرین‌بار وقتی که از هند برگشتم متوجه شدم پدرم بیشتر دارایی‌اش را به نام خواهرم کرده و برای او خانه خریده ‌است. مهتاب خواهر بدجنسی بود خیلی ما را اذیت می‌کرد با این حال همه از او طرفداری می‌کردند. او با چرب‌زبانی پدرم را قانع ‌کرده بود تا دارایی‌اش را به نام او بکند و به من چیزی نرسد. خیلی وقت بود که نقشه قتل را کشیده ‌بودم.

متهم ادامه داد: آن روز وقتی به خانه‌ خواهرم رفتم خیلی نشستم. برایم چای و میوه آورد و می‌خواست ناهار درست کند که گفتم می‌خواهم بروم در این مدت فرصت مناسب برای انجام قتل پیش نمی‌آمد و منتظر بودم مهتاب پشتش را به من بکند تا خفه‌اش کنم. وقتی داشتم کفش‌هایم را می‌پوشیدم تا از آنجا بروم یک لحظه او پشتش را به من کرد و من هم حمله کردم و با پیچاندن دستمالی دور گردنش او را به قتل رساندم. داشتم می‌رفتم که ناگهان یاد بچه خواهرم افتادم مهراد در تمام این مدت خوابیده ‌بود او بچه خوبی بود اما نمی‌دانم چه شد که تصمیم گرفتم او را بکشم به اتاقش رفتم بالش را روی صورتش گذاشتم و فشار دادم و او خفه شد. دوباره برگشتم و کفش‌هایم را پوشیدم و رفتم.

می‌خواستم، مادر، دایی و خاله‌ام را که با مهتاب همدستی می‌کردند بکشم اما فرصتی پیش نیامد. اول به خانه آنها رفتم کسی در خانه نبود بعد به منزل خودم در تجریش رفتم و به زنم گفتم مهتاب و مهراد را کشته‌ام بعد به کلانتری رفتم و خودم را معرفی کردم.

بازپرس پرونده با توجه به اقاریر متهم و آنچه پدرش در مورد بیماربودن او گفته ‌بود دستور بررسی متهم به لحاظ روانی را صادر کرد متخصصان بعد از معاینه متهم اعلام کردند او دچار اختلال روانی اما مسوول اعمال خودش است.

بعد از تکمیل تحقیقات بازپرس یک‌بار دیگر سعید را فراخواند تا آخرین دفاعیات او را بشنود این مرد اتهامش را قبول کرد و گفت: از اینکه خواهرم را کشتم اصلا پشیمان نیستم اما برای مهراد خیلی ناراحت هستم او خواب بود و نباید می‌کشتمش.

 وقتی بازپرس از او خواست یک‌بار دیگر نحوه قتل را توضیح دهد متهم امتناع کرد و گفت: حوصله ندارم توضیح بدهم. فقط این را بگویم چون من تبعه کانادا و هند بودم مهتاب از نبود من سوءاستفاده کرد و من هم تلافی این بدجنسی را در آوردم. باید چند نفر دیگر را هم می‌کشتم اما فرصت نشد.

سعید برای محاکمه به اتهام دو فقره قتل خواهر و خواهرزاده‌اش به زودی در شعبه 71 دادگاه کیفری‌استان تهران حاضر خواهد شد. این در حالی است که پدر و مادر مهتاب نسبت به قتل دخترشان اعلام رضایت کرده‌اند اما ولی‌دم مهراد همچنان خواستار مجازات است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین