کد خبر: ۲۳۳۵۹۵
تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۵
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه اولین جلسه کمیته مشترک دو کمیسیون اصل نودم و کمیسیون انرژی برای بررسی پرونده بابک زنجانی هفته آینده تشکیل می شود، از آغاز بررسی پروده بدهکاران بانکی در کمیسیون اصل نود خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد علی پورمختار درباره آخرین وضعیت بررسی پرونده بدهکاران بانکی در کمیسیون اصل نود مجلس گفت: بررسی این موضوع از هفته گذشته در کمیته بانک های کمیسیون اصل نودم مجلس با حضور بانک‌ها و بدهکاران بانکی با تشکیل دو جلسه در هفته آغاز شده است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پرونده بدهکاران بانکی در کمیسیون اصل نودم در حال رسیدگی است، گفت: در این جلسات توافقاتی بین بانک و بدهکار صورت می گیرد و این توافقات با نظارت نماینده کمیسیون اجرایی و عملیاتی شود.

او با بیان اینکه میزان بدهی بدهکاران بانکی بر اساس آماری که ارائه می شود بین100 تا 120 هزار میلیارد تومان متغیر است گفت: در کمیسیون اصل نود، بدهکارانی که بدهی آنها100 میلیارد تومان به بالا است را فراخوانده ایم.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به اینکه این بدهکاران اشخاص حقیقی و حقوقی هستند، گفت: در هر جلسه ای که در کمیسیون اصل نودم برای رسیدگی به پرونده بدهکاران بانکی تشکیل می شود جمع بندی های لازم صورت می گیرد و نحوه وصول مطالبات نیز در همان زمان صورت‌جلسه می شود؛ اگر نیازی به توافق یا استمهال به بدهکاران باشد در همان جلسه نتیجه گیری و توافق لازم بین بانک و بدهکار به عمل می آید که ما نیز بر روند اجرای توافق نظارت می کنیم.

به گزارش خانه ملت، پورمختار در بخش دیگری از اظهاراتش درباره آخرین وضعیت بررسی پرونده بابک زنجانی گفت: مقررشد این پرونده در کمیته ای متشرک متشکل از دو کمیسیون اصل نود و کمیسیون انرژی مجلس به نمایندگی از آقای محمدی از کمیسیون اصل نود و آقای دهدشتی از کمیسیون انرژی مورد بررسی قرار گیرد. البته فعلا جلسه ای در این باره تشکیل نشده و فکر می کنم اولین جلسه آن در هفته آتی برگزار شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین