کد خبر: ۲۳۳۸۵۶
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۵
یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به پیش بینی افزایش پیک مصرف برق تابستان سال آینده به 50 هزار مگاوات از کسری 2000 مگاواتی افزایش تولید برق تا پیش از تابستان خبر داد و گفت: همه شرکت‌های برق و توزیع برای مدیریت مصرف برق تابستانی باید بسیج شوند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: اسماعیل محسنی کبیر در یک گردهمایی درباره آخرین اقدامات انجام گرفته به منظور تامین پایدار و مطمئن برق تابستانی مشترکان، گفت: بر اساس پیش بینی انجام گرفته میزان نیاز مصرف برای تابستان سال آینده به حدود 50 هزار مگاوات افزایش می یابد.

معاون برنامه‌ریزی شرکت توانیر با تاکید بر اینکه از این رو به ورود پنج هزار ظرفیت جدید تولید برق تا پیش از تابستان سال اینده نیاز داریم، گفت: این درحالی است که پیش بینی می‌شود تا تابستان 1393 حدود 3 هزار مگاوات ظرفیت اسمی جدید وارد شبکه برق کشور شود. این مقام مسئول با یادآوری اینکه در تابستان سال جاری مصرف پیک مصرف برق کشور به 46 هزار و 350 مگاوات رسید، گفت: با وجود ثبت این رکورد مصرف برق اما صنعت برق بدون هیچ گونه مشکلی برق مشترکان را تأمین کرد.

او با تاکید بر اینکه برای تامین برق تابستان سال آینده باید همه شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع در زمینه مدیریت مصرف فعال باشند، گفت: در بخش تأمین منابع مالی شرکت‌های برق منطقه‌ای باید در بخش تولید افزایش راندمان، کاهش تلفات و افزایش بهره وری از ظرفیت بند 19 قانون بودجه سال جاری استفاده کنند.

به گزارش مهر، محسنی کبیر با بیان اینکه در بخش تأمین، توسعه و بهینه‌سازی برق روستاها و استفاده از نیروگاه‌های تجدیدپذیر برای کاهش مصرف هم ظرفیت‌های مالی قابل توجه‌ای در قانون بودجه امسال پیش بینی شده است، یادآور شد: در حال حاضر بهینه‌سازی پروژه‌های انتقال، فوق توزیع برق و صرفه‌جویی در هزینه پروژه‌های برقی در دستور کار توانیر قرار دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین