کد خبر: ۲۳۳۹۹۹
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۱
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد با توجه به افزایش حجم سفر در تعطیلات نوروز و نیز رشد ظرفیت تردد در جاده های اصلی کشور و به منظور ارتقاء ضریب ایمنی و ایجاد کشش و روانی ترافیک، طرح نوروزی از ۲۶ اسفند تا ۱۶ فروردین ماه اجرا می شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: تسنیم: عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها، بزرگراهها و محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است. 

در تمامی محورهای برون شهری که در ایام طرح نوروزی، ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع وسایل نقلیه سنگین اعمال می شود، عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختنی و فاسد شدنی از این امر مستثنی است.

*جاده چالوس

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در محور کرج - چالوس ممنوع است.

تردد انواع وسیله نقلیه در محور کرج -چالوس از ساعت 12 روزهای چهارم، هشتم، سیزدهم، چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم فروردین تا ساعت سه بامداد روزهای بعد از کرج به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 15 تا سه بامداد روزهای بعد از مرزن آباد به سمت کرج یکطرفه می شود.

همچنین تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 17 تا 24 روز 12 فروردین از میدان امیرکبیر کرج تا دهانه شمالی تونل کندوان به منظور تخلیه بار ترافیکی ممنوع است.

*جاده هراز

در جاده هراز نیز تردد انواع تریلر ممنوع است. تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز پنجم فروردین و از ساعت شش روز هفتم فروردین تا ساعت یک بامداد روز شنبه نهم فروردین و از ساعت 12 روز یازدهم فروردین تا ساعت 12 ظهر 16 فروردین از تهران به آمل ممنوع است.

همچنین تردد انواع وسیله نقلیه در محور هراز از ساعت 13 روزهای چهارم، هشتم، 14 و 15 فروردین تا ساعت یک بامداد روزهای بعد از رودهن به آبسک ممنوع است؛ تردد انواع وسیله نقلیه از ساعت 15 روزهای فوق تا یک بامداد روزهای بعد از آبسک تا رودهن یکطرفه می شود.

جاده فیروزکوه

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز پنجم فروردین و از ساعت شش روز پنجشنبه هفتم فروردین تا ساعت یک بامداد روز شنبه 9 فروردین ماه و از ساعت 12 روز دوشنبه 11 فروردین تا ساعت 12 ظهر روز شنبه شانزدهم فروردین از تهران به قائمشهر و مسیر برگشت ممنوع است.

*جاده قدیم قزوین - رشت

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملان مواد سوختنی و فاسدشدنی از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد پنجم فروردین و از ساعت 12 پنجشنبه هفتم فروردین تا ساعت یک بامداد شنبه نهم فروردین و نیز از ساعت 12 روز دوشنبه 11 فروردین تا ساعت هشت صبح روز 16 فروردین از قزوین به رشت ممنوع است.

*محور قدیم ساوه - همدان

تردد انواع تریلر و کامیون به استثنای حاملان مواد سوختنی و فاسدشدنی از ساعت 12 روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت یک بامداد روز پنجم فروردین ممنوع بوده و از ساعت 12 روز پنجشنبه هفتم فروردین تا ساعت یک بامداد نهم فروردین و همچنین از ساعت 12 روز یازدهم فروردین تا ساعت 12 روز شانزدهم فروردین از ساوه تا سه راهی دخان و محور برگشت ممنوع است.

*جاده اردبیل - آستارا، اردبیل – سراب، خلخال به اسالم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای یکم و دوازدهم تا پانزدهم فروردین در این محورها ممنوع است.

*جاده اردبیل - سرچم

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و روزهای اول، 12 تا 15 فروردین در این جاده ممنوع است.

*جاده قوچان - مشهد، مشهد- نیشابور و سبزوار

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و یکم، 12 تا 15 فروردین و همچنین از ساعت هفت تا 12 ظهر روز شانزدهم فروردین در این جاده ها ممنوع است.

*محور چمن بید - بجنورد - شیروان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند، اول و 12 تا 15 فروردین و همچنین از ساعت هفت تا 12 ظهر روز 16 فروردین در این جاده ممنوع خواهد بود.
*محور بانه - سقز، سنندج- مریوان، مریوان- سنندج

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند و اول، 12 تا 15 فروردین در این جاده ممنوع خواهد بود.

*جاده یزد- طبس

بر اساس اعلام پلیس راه، تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت روز 28 اسفندماه تا ساعت 24 روز چهارم فروردین و همچنین از ساعت هفت صبح روز 11 فروردین ماه تا ساعت 24 روز جمعه 15 فروردین ممنوع است.

*جاده گلوگاه - گرگان - جنگل گلستان - چمن بید

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفتم تا 24 روزهای 27، 28 و 29 اسفند، اول، 12 تا 15 فروردین و همچنین از ساعت هفتم تا 12 ظهر روز 16 فروردین در این جاده ممنوع خواهد بود.

*جاده های اصلی استان بوشهر

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت هفت صبح روز 27 اسفند تا ساعت 24 روز پنجم فروردین ماه و همچنین از ساعت هفت صبح روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز جمعه 15 فروردین ماه در محورهای اصلی استان بوشهر ممنوع است.

*محورهای اصلی استان اصفهان

تردد انواع کامیون های کمپرسی حامل سنگ و مصالح ساختمانی از ساعت هفت روز 27 اسفند تا ساعت 24 روز پنجم فروردین ماه و همچنین از ساعت هفت صبح روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز جمعه 15 فروردین ماه در محورهای اصلی استان اصفهان ممنوع است.

*جاده گچساران - بهبهان، گچساران - نورآباد و یاسوج - بابامیدان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27 تا 29 اسفند، اول و 12 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع خواهد بود.

*محور سلفچگان- قم، جاده قدیم کاشان- قم و جاده قدیم تهران- قم

انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای چهارم، پنجم و 13 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع است.

*محور بندرعباس - سیرجان

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 27 تا 29 اسفند، یکم و 12 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع خواهد بود.

*جاده سیرجان - بافت

تردد انواع تریلر و کامیون به جز حاملان مواد سوختنی و فاسدشدنی از ساعت هفت تا 24 روزهای 12 تا 15 فروردین در این جاده ممنوع است.

*محور ایذه - شهرکرد

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت هفت تا 24 روزهای 26 تا 29 اسفند، یکم و 12 تا 15 فروردین در این جاده ها ممنوع خواهد بود.

*جاده زابل - زاهدان، زاهدان نهبندان، زاهدان- خاش

تردد انواع تریلر و کامیون از ساعت 15 تا 21 روزهای 27 تا 29 اسفند و همچنین یکم، هفتم، هشتم، 14 و 15 فروردین در این جاده ممنوع می باشد.
تردد انواع تریلر از ساعت پنج تا 22 روز چهارشنبه 13 فروردین از تمامی محورهای اصلی استان سیستان و بلوچستان ممنوع است.
*محدودیت های جابه جایی محمولات ترافیکی
جابه جایی محمولات ترافیکی (محموله هایی که باید به صورت ویژه حمل شود) که از قبل پروانه عبور دریافت کرده اند از روز سه شنبه 27 اسفند تا پایان پنجم فروردین و همچنین از 12 فروردین تا پایان روز جمعه 15 فروردین ممنوع است.

برای روزهای 6، 7، 10 و 11 فروردین صرفا محمولات ترافیکی اضطراری دارای ضرورت ملی بر اساس تشخیص مرجع صادرکننده، مجوز عبور محموله می گیرند.

محورهایی که ممنوعیت انواع وسیله نقلیه باربری در آنها انجام می شود، رفت و آمد وسایل نقلیه از ساعت 24 تا هفت صبح روز بعد در این جاده ها مجاز است مگر اینکه به علت عذرهای فنی و ترافیکی با تشخیص رئیس پلیس راه استان، امکان تردد وسیله نقلیه موقتا وجود نداشته باشد.

ورود تمامی خودروهای ترانزیت حمل مواد سوختی به داخل کشور از روز سه شنبه 27 اسفند تا ساعت هفت روز سه شنبه پنجم فروردین و همچنین از ساعت یک روز 12 فروردین تا ساعت 24 روز 15 فروردین ماه ممنوع است؛ در حالیکه این خودروها در سایر ایام محدوده زمانی نوروز صرفا در ساعات روز مجاز به تردد هستند و در ساعات شب باید در محل های ایمن بین راهی توقف کنند.

تمامی محدودیت ها در هر دو مسیر رفت و برگشت اعمال می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین