کد خبر: ۲۳۴۰۴۴
تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۶
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه یارانه نقدی اقشار ضعیف نه تنها قطع نخواهد شد بلکه افزایش هم می‌یابد، گفت: فرم ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی احتمالا تا پایان امسال اعلام رسمی خواهد شد در غیر این صورت مطمئنا تا پایان فروردین‌ماه اعلام می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حجت‌الاسلام مجیدانصاری معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در تشریح آخرین وضعیت طرح هدفمدسازی یارانه‌ها که پس مصوبه اخیر مجلس مورد بحث‌های مختلف قرا گرفته است، گفت: فعلا در مورد قیمت‌ها تصمیم خاصی گرفته نشده است.

به گزارش خانه ملت ،مهمترین بخش از سخنان انصاری:
-در جلسه اخیر دولت در مورد نحوه ثبت‌نام، اجرای قانون جدید مجلس در مورد هدفمندی، نحوه اعلام انصراف داوطلبان از دریافت یارانه و مسائلی از این قبیل بحث شد.
-دولت در حال تهیه فرم ثبت نام برای دریافت یارانه یا انصراف از دریافت یارانه است که پس از تکمیل به زودی اعلام رسمی خواهد شد.

-راجع به قیمت حامل های انرژی تا کنون تصمیم‌گیری نشده است و قیمت برق همان افزایش 24‌درصد اعلامی خواهد بود چرا که قیمت برق جدا از قیمت حامل‌های انرژی است و البته اعمال افزایش قیمت برق نیز در قبوض فروردین‌ماه خواهد بود.

-اگر منظور از فاز دوم، افزایش قیمت‌هاست فعلا در مورد زمان اجرا و میزان افزایش برنامه‌ای اعلام نشده است.

-در مورد تعیین سقف برای شناسایی افراد نیازمند به منظور پرداخت یارنه نقدی نیز این سقف فعلا مشخص نشده است.

-پس از اعلام رسمی فرم مذکور کسانی که خود را نیازمند دریافت یارانه نقدی می‌دانند بر اساس فرم یارانه دریافت خواهند کرد.

-ممکن است کسانی نیازمند دریافت یارانه نقدی باشند ولی تقاضای دریافت یارانه نقدی نکنند چرا که در قانون و در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی رهبر معظم ابلاغ تاکید شده باید با اجرای قانون هدفمندی به بخش سلامت، صرفه جویی در مصرف انرژی، تولید، و بیمه سلامت توجه شود.

-یارانه نقدی اقشار نیازمند به هیچ وجه قطع نخواهد شد و همان یارانه 45هزار و 500 تومانی به آنها پرداخت خواهد شد و حتی ممکن است یارانه نقدی این اقشار افزایش هم پیدا کند. دولت به مردم اعتماد دارد و ما به تشخیص مردم احترام می‌گذاریم.

-طبق قانون و شرع یارانه مربوط به نیازمندان است، فرمی که دولت طراحی و توزیع خواهد کرد هر کس خود را براساس این فرم نیازمند دریافت یارانه نقدی تشخیص دهد، یارانه نقدی دریافت خواهد کرد.

-فعلا زمان دقیق این فرم مشخس نیست، مطمئنا تا پایان فروردین ماه توزیع خواهد شد و ممکن است تا پایان سال نیز توزیع شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین