کد خبر: ۲۳۴۲۰۹
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۶
پروفسور سميعي:
در حضور آيت الله هاشمي رفسنجاني، توافقنامه پروفسور سميعي و دكتر باقر لاريجاني براي تشكيل بورد بين المللي جهت ايجاد بستري براي همكاري هاي بين المللي و تأسيس دانشگاه مجازي آزاد اسلامي بين المللي در اروپا به امضا رسيد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: سرویس سیاسی - پروفسور سميعي كه به تازگي استاديار افتخاري دانشگاه آزاد اسلامي شد، عصر ديروز با رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي اين دانشگاه ديدار و گفت وگو كرد.

به گزارش آفتاب، آيت الله هاشمي رفسنجاني در اين ديدار تلاش براي گسترش علم و دانش در ايران را وظيفه همه كساني دانست كه عرق ديني و ملي دارند و از امكانات مادي، معنوي و شخصيتي برخوردارند.

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان چگونگي و چرايي تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي و شرح جلسه خويش با امام راحل در اين خصوص، به دستاوردهاي وسيع كمّي و كيفي اين دانشگاه در سراسر كشور اشاره كرد و گفت: موج تقاضاي مردم براي تحصيل فرزندان شان، ما  را مصمم به گسترش آن كرد، به گونه اي كه كلاسهاي اين دانشگاه در مساجد، مدارس و فضاي هاي خالي ادارات آغاز شد و امروز تقريباً در همه شهرهاي ايران بهترين ساختمانهاي آموزشي را دارد.

رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي وجود 450 مركز و واحد، 1ميليون و 700 هزار دانشجو، 52 هزار نفر استاد و مربي و فضاهاي مناسب آموزشي، آزمايشگاهي، ورزشي، فرهنگي و رفاهي را از جمله امكانات و امتيازهاي اين دانشگاه دانست و گفت: افق آينده ما براي تقويت تحصيلات تكميلي و تحقيقات دانشگاهي روشن است.

آيت الله هاشمي رفسنجاني، توجه به طرحهاي دانش بنيان را از برنامه هاي ديگر دانشگاه آزاد اسلامي خواند و گفت: بايد با تجاري كردن طرحها و ابتكارات و اختراعات دانشگاهيان، فاصله صنعت و دانشگاه را از بين ببريم، چون اين دو مكمل همديگر براي رونق اقتصاد مي باشند.

آقاي پروفسور سميعي نيز با تأكيد بر سابقه علم و دانش ايرانيان در تاريخ، گفت: عقيده من هميشه اين است كه غربي ها بايد براي تحقيقات و مدارك علمي و پزشكي به ايران مراجعه نمايند.

ايشان با تأكيد بر كارهاي كه آيت الله هاشمي رفسنجاني انجام داده، گفت: خدمتي كه شما به جامعه كرده ايد، هنوز شناخته شده نيست و نسل هاي بعدي متوجه مي شوند كه چه كارهاي بنياني در زمان شما انجام گرفته است.

پروفسور سميعي فارغ التحصيلان و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي را سرمايه ارزشمند براي ايران دانست و گفت: مسؤولان دانشگاه اين عده جوان را از خيابانها به دانشگاه آوردند كه مطمئناً در آينده تاريخ، مايه سرافرازي ايرانيان هستند.

ايشان افزود: اقبال مردم در جريان نام نويسي شما براي انتخابات، نشان از محبوبيت و جايگاه والاي شما در قلوب مردم دارد.

در ادامه اين ديدار پروفسور سميعي و دكتر باقر لاريجاني، قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در حوزه پزشكي و رئيس شوراي راهبردي پزشكي، توافقنامه تشكيل بورد بين المللي جهت ايجاد بستري براي همكاري هاي بين المللي و تأسيس دانشگاه مجازي آزاد اسلامي بين المللي در اروپا را امضاء كردند و آيت الله هاشمي رفسنجاني در هامش اين توافقنامه بر پيگيري اين امر مهم براي ارتقاء آموزش كشور در حوزه پزشكي تأكيد كرد.              
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین