کد خبر: ۲۳۴۲۷۵
تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۹
رییس جمهوری، حفاظت از محیط زیست را یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید بیان کرد و گفت: دولت دراین راستا هم اقدامات داخلی و هم منطقه ای و بین المللی انجام خواهد داد.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» صبح پنج شنبه همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری یک اصله نهال غرس کرد.

وی در جمع خبرنگاران اظهارداشت: بخشی از اقدامات برای حفاظت از محیط زیست باید در سطح منطقه انجام شود، همچون بحث ریزگردها که ایران به تنهایی نمی تواند این معضل را حل کند.

رییس شورای عالی حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: کشورهای منطقه و همسایه نیز باید به حل این معضل کمک کنند، برخی کارها نیز باید در سطح بین المللی انجام شود.

روحانی تاکید کرد امیدوارم همه دست به دست هم دهیم و برای حفظ این نعمت بزرگ الهی، محیط زیست و منابع طبیعی کوشا باشیم تا ایرانی سرسبزتر و آبادتر ایجاد کنیم.

وی در ادامه این مراسم که در سازمان تحقیقات،آموزش و ترویج کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی که در منطقه ولنجک تهران برگزار شد، افزود: دولت در زمینه فعال بودن شورای عالی محیط زیست بسیار جدی است و تاکنون نیز چند جلسه این شورا تشکیل شده است. 

رییس جمهوری اظهار داشت: دولت به این موضوع توجه دارد که امروز محیط زیست برای سلامت، زندگی و رفاه مردم به ویژه در کلان شهرها بسیار ضروری است. 

روحانی با بیان این که با مسایل و مشکلات بسیاری مواجه هستیم، گفت: سودجویان بسیاری هستند که به جنگل ها و مراتع تجاوز می کنند و قوه قضاییه باید دراین زمینه کار کند. 

وی ادامه داد: همه کسانی که در زمینه میحط زیست مسوولیت دارند، وظیفه بزرگی را در حال انجام هستند، از جمله در جنگلبانی و محیط زیست و عده ای هم دراین راه شهید شده اند که آن شهدا را ارج می نهیم. 

رییس شورای عالی حفاظت از محیط زیست تاکید کرد که به جز قوه مجریه، قوه قضاییه، دستگاه قانون گذاری و همه مردم باید به صحنه بیایند. 

روحانی گفت: بحث حیات و ممات است یا محیط زیست؛ درختان و جنگل های ما می مانند یعنی حیات می ماند یا از دست می روند که به معنی از دست رفتن حیات است. 

وی تصریح کرد: همان گونه که ما در زمینه منافع حیاتی در برابر دشمنان، خارجی ها و بدخواهان تاکید می کنم در داخل هم همین طور است، ما منافع حیاتی داریم که باید برآن تاکید کنیم. 

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: اما این اقدام، کار دولت یا قوه قضاییه یا نظام به تنهایی نیست، کاری وسیع نیاز دارد که همه مردم به صحنه بیایند. 

روحانی از وزارت آموزش و پرورش خواست که همه دانش آموزان سراسر کشور را برای حفظ محیط زیست بسیج کند و یادآور شد: دانش آموزان می توانند بر خانواده های خود بسیار تاثیرگذار باشند. 

وی افزود: مردم به ویژه در ایام نوروز که به مسافرت می روند، یکی از توجهات ویژه آنها باید محیط زیست باشد. 

رییس جمهوری از مردم خواست، مراقب باشند و از محیط زیست به خوبی استفاده کنند تا خدای ناکرده ضربه ای به محیط زیست وارد نشود. 

روحانی، اهمیت روز درختکاری وهفته منابع طبیعی را نشان از اهمیت این موضوع دانست و گفت: ما در شرایطی زندگی می کنیم که بی توجهی به محیط زیست و حیات طبیعی باعث ضربه های مهلکی به این عرصه و جامعه می شود. 

وی ادامه داد: یک زمانی درخت به عنوان یک موجود زنده زینتی و نبات با شکوه برای منظره بود، اما امروز درخت ها ریه های یک شهر برای تنفس هستند. 

رییس جمهوری تصریح کرد: حیات سالم مردم شهرها، روستاها و کشور در سایه آن است که محیط زیست از جمله درختان و منابع طبیعی را حفظ کنیم. 

روحانی با یادآوری این نکته که در شرایط کمبود آب هستیم، اظهار داشت: خاک های ما مرتب فرسوده می شوند، شهرهای ما توسعه پیدا می کند، آپارتمان نشینی نیز پا را فراتر از حد معمول گذاشته است و می بینیم که در فصل سرد چه وضعی برای شهرهای بزرگ به وجود می آید. 

به گزارش ایرنا، وی تصریح کرد که توسعه بدون توجه به توسعه پایدار نمی تواند برای جامعه ای رفاه و بهبود را به ارمغان آورد و ما باید به مساله محیط زیست به ویژه در کلان شهرها توجه ویژه داشته باشیم. 
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین