کد خبر: ۲۳۵۱۳۰
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۸
کارآگاهان پلیس آگاهی پایتخت سارق سریالی منزل زوج پزشک را شناسایی و دستگیر کردند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: به گزارش ایسنا، در 24 بهمن ماه امسال، فردی به یک صرافی در خیابان جمهوری مراجعه و از مالک صرافی درخواست کرد تا مقادیری ارز خارجی شامل 3000 دلار آمریکا، 2500 یورو و ... به ارزش تقریبی 30 میلیون تومان را به ریال ایران تبدیل کند که مالک صرافی به وی مشکوک، بلافاصله موضوع را به پایگاه هفتم پلیس آگاهی اطلاع و کارآگاهان این پایگاه نیز با حضور در صرافی اقدام به دستگیری احمد ( 42 ساله ) می‌کند.

 «احمد» پس از انتقال به پایگاه هفتم پلیس آگاهی خود را سرایه‌دار یک مجتمع مسکونی در شمال تهران معرفی و مدعی می‌شود که ارزهای خارجی کشف شده، متعلق به یکی از ساکنان خارجی مجتمع، تبعه یکی از کشورهای جنوب شرق آسیا است که در اختیار او قرار گرفته تا وی آنها را به پول ایران تبدیل کند.

 با توجه به اظهارات «احمد»، کارآگاهان با شناسایی مجتمع مسکونی مذکور در منطقه تجریش، خیابان مقصودبیک به محل مراجعه و با وجود تأیید اظهارات احمد مبنی بر سرایه‌دار بودنش در مجتمع مسکونی مذکور، اطلاع پیدا می‌کند که فردی با مشخصات اعلامی از سوی وی به عنوان مالک ارزهای خارجی بدست آمده سکونت ندارد که در ادامه تحقیقات، احمد که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت به سرقت اعتراف و عنوان کرد: ارزهای خارجی فوق را از منزل آقا و خانم پزشکی سرقت کردم که در داخل ساختمان سکونت دارند.

 بار دیگر کارآگاهان به مجتمع مسکونی مراجعه و این بار با شناسایی یک زن و شوهر پزشک و متخصص به عنوان صاحب وجوهات نقد سرقت شده، اطلاع پیدا کردند که این زن و شوهر اطلاعی از سرقت نداشته و تصور هرکدامشان در خصوص کسر پول از منزل آن بوده که طرف مقابل (خانم دکتر تصور می‌کرد که همسرش پول‌ها برداشته و بالعکس) اقدام به برداشتن پول‌ها از داخل گاوصندوق کرده و به همین علت موضوع را پیگیری نکرده‌اند.

 در ادامه تحقیقات، شکات پرونده (آقا و خانم پزشک) پس از حضور در پایگاه هفتم در اظهارات خود عنوان کردند: مدتی بود که علاوه بر کم شدن وجوه نقد داخل گاوصندوق، متوجه کم شدن برخی از وسایل داخل خانه از قبیل یک تابلوفرش، یک قالیچه دستباف و حتی گردنبند شده بودیم اما تصور ما آن بود که این وسایل توسط یک خانم نظافتچی که کارهای نظافت خانه را انجام می‌داد برداشته شده که با توجه به نداشتن دلیل و همچنین زمان کافی برای طرح شکایت و نهایتا تصور این موضوع که این خانم به علت فشار اقتصادی اقدام به برداشتن اموال از داخل خانه کرده، از طرح شکایت منصرف شده و تنها عذر وی را خواستیم.

 با توجه به اظهارات شکات در خصوص سرقت سایر اموال داخل خانه، متهم به سرقت تمامی این اموال از جمله انگشتر برلیان اعتراف و به کاراگاهان گفت: در اوایل مهرماه بود که آقا و خانم پزشک به سفر خارج از کشور رفتند؛ پس از رفتن آنها در حالیکه در حال تمیز کردن پله‌های داخل مجتمع بودم، متوجه شدم که آنها، دسته کلید خانه‌شان را بر روی در جای گذاشته‌اند؛ به همین علت و بدون هیچگونه مشکلی داخل خانه شده و پس از پیدا کردن مدارک و دفترچه خرید گاو صندوق داخل خانه موفق به پیدا کردن رمز گاوصندوق شدم.

 متهم در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: آن روز هیچگونه سرقتی انجام ندادم و حتی پس از بستن در خانه و بازگشت آقا و خانم به تهران، موضوع جای ماندن دسته کلید را به آنها اطلاع داده و آنها نیز بسیار تشکر و قدردانی کردند تا اینکه تصمیم به انجام سرقت‌های خود از داخل خانه آنها گرفتم.

 متهم در خصوص نحوه سرقت‌های سریالی نیز به کارآگاهان گفت: با توجه به اطلاعات دقیقی که از زمان حضور و خروج آقا و خانم دکتر داشتم، هر بار که آنها از خانه خارج و به محل کارشان می‌رفتند با دسته کلیدی که از روی دسته کلید اصلی تهیه کرده بودم به راحتی وارد خانه شده و هر بار مقادیری از وجوه نقد داخل گاوصندوق را سرقت می‌کردم؛ پس از چندین سرقت و با سوء استفاده از اعتمادی که آقا و خانم دکتر به من پیدا کردند، مطمئن بودم که آنها به هیچ عنوان از من شکایت نخواهند کرد و به همین علت اقدام به سرقت انگشتر برلیان، تابلو فرش، فرش دست باف و ... از داخل خانه آنها کرده و در کمال تعجب متوجه شدم که حتی با وجود سرقت این اموال، آنها به هیچ عنوان طرح شکایتی در خصوص سرقت از خانه شان نکرده و اصلا این موضوع برای آنها مهم نیست.

 سرهنگ کارآگاه داوود فرد، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهم، دو نفر نیز به عنوان خریدار اموال مسروقه دستگیر و مقادیری از اموال مسروقه از جمله انگشتر برلیان و فرش دست باف نفیس از آنها کشف و به مالباختگان بازپس داده شد.

 وی با اعلام ارزش 300 میلیون تومانی پرونده گفت: با توجه به ارزش بالای وجوهات نقد و دیگر اموال سرقت شده و در ادامه تحقیقات، متهم در اعترافاتش عنوان داشت که با استفاده از قسمتی از وجوهات نقد مسروقه اقدام به خرید یک باب منزل مسکونی در منطقه میدان امام حسین (ع) کرده که این منزل نیز شناسایی و مراتب به بازپرس پرونده اعلام شد؛ متهم نیز با صدور قرار قانونی میلیاردی و پس از تکمیل تحقیقات به زندان اعزام شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین