کد خبر: ۲۳۵۱۴۹
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۹
حاشیه‌های آخرین نشست خبری افخم
آخرین نشست خبری مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در سال ۹۲ برگزار شد. این نشست به عنوان آخرین نشست سخنگویی با خبرنگاران تا سال آینده حاشیه‌هایی نیز به همراه داشت.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: مهر نوشت:  نشست سخنگو به رسم نشست‌های پایانی هر سال امروز با استقبال بیش از پیش خبرنگاران روبه رو شد تا جایی که حتی در مقابل در ورودی سالن نیز دوربین‌ها قرار داده شده بودند

- نشست بر خلاف معمول با کمی تأخیر و حدود ساعت ۱۰:۱۵ دقیقه آغاز شد و خانم سخنگو بدون هیچ مقدمه‌ای از خبرنگاران خواست که سئوالات را مطرح کنند.

- تعداد سئوالات خبرنگاران نیز به همان نسبت افزایش خبرنگاران امروز بیشتر از روزهای گذشته بود اما چند سوال که از سوی برخی از خبرنگاران مطرح شد حاشیه‌سازی‌هایی را برای نشست آخر سال داشت.

- خبرنگار روزنامه وطن امروز در نشست خبری امروز سخنگوی وزارت امور خارجه در قالب سئوال دقایقی سخنرانی کرد که اغلب خبرنگاران حاضر در نشست نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌دادند.

خبرنگار این روزنامه در طرح سئوال خود ابتدا درباره موضع‌گیری‌های سخنگویی وزارت امور خارجه اظهار نظر کرد و سپس نیز اقدامات وزارت امور خارجه را زیر سئوال برد و با گفتن وا اسفا!! وا حسرتا!! تلاش کرد بیان کند که اقدامات وزارت امور خارجه در دعوت از کاترین اشتون به تهران و ... در خلاف اهداف نظام بوده است که البته سخنگوی وزارت امور خارجه پس از آنکه کاملا به سخنرانی خبرنگار مربوطه گوش داد، به این خبرنگار گفت که ما وظیفه‌ای برای بیان نکات کار سخنگویی به شما نداریم.

- این در حالی است که بر خلاف روال معمول، شبکه خبر این هفته فقط این بخش از نشست هفتگی را پخش کرد.

- یک سئوال جالب دیگر نیز سئوال خبرنگاری بود که از افخم پرسید آیا خبر مربوط به آزادی ۵ مرزبان ایرانی را با جمع آوری ۱ میلیون امضا تأیید می‌کنید، سخنگوی وزارت امور خارجه با تعجب پرسید منبع این خبر چیست، خبرنگار مربوطه پاسخ داد برنامه ۹۰ و زمانی که خبرنگاران حاضر در جلسه از این صحبت تعجب کردند و افخم نیز گفت که برنامه ۹۰ یک برنامه ورزشی است، خبرنگار باز هم تأکید داشت که به هر حال این موضوع از رسانه ملی مطرح شده و سخنگوی وزارت امور خارجه نیز در پایان اظهارات خود در این باره با لبخند گفت که مردم ایران آماده‌اند که نه یک میلیون بلکه ۷۰ میلیون امضا جمع‌آوری کنند اما اینکه این مسئله راهکار باشد و از یک منبع مطرح شده باشد خبر ندارم.

سئوال این خبرنگار به حضور تلفنی پرویز پرستویی بازیگر سینما در برنامه دوشنبه شب ۹۰ اشاره داشت.

- در  آخرین نشست هفتگی سخنگوی وزارت امور خارجه هدیه‌ای نیز به رسم یادبود از سوی سخنگو به خبرنگاران اهدا شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین