کد خبر: ۲۳۶۱۴۴
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۷
مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم آمار انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل را اعلام کرد.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر محمد حسن یوسفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه سامانه انتقال خارج به داخل از تیر ماه سال 92 فعال شد، گفت: در سال 92 مجموعا حدود 707 نفر در این سامانه ثبت‌نام کردند که حدود 430 نفرشان در مقطع دکتری بودند.

وی افزود: دانشجویان ایرانی کشورهای مالزی، ترکیه، تاجیکستان و هند به ترتیب بیشترین تقاضا را برای ورود به دانشگاه‌های داخل داشتند.

مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با اشاره به موافقت و پذیرش‌های ثبت شده در این سامانه، گفت: بر اساس تعدادی که در سامانه ثبت شده است، با درخواست 128 نفر موافقت و در دانشگاه‌های داخل پذیرش شدند.

یوسفی افزود: از سوی دیگر حدود 270 نفر نیز از طریق شورای انتقال سازمان دانشجویان یعنی بدون ثبت‌نام در سامانه در طول سال 92 در دانشگاه‌های داخل جذب شده‌اند.

وی با اشاره به ماده 8 آیین‌نامه انتقال دانشجویان ایرانی به داخل، اظهار کرد: بر اساس این ماده، تعدادی از دانشجویان نیز مستقیما به دانشگاه‌ها مراجعه و خود دانشگاه‌ها آنها را پذیرش می‌کند و به همین دلیل سازمان دانشجویان آماری از این گونه افراد ندارد.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم با بیان اینکه به طور کلی حدود 400 نفر در طول سال 92 از طریق سامانه یا شورای انتقال به دانشگاه‌های داخل کشور منتقل شده‌اند، تصریح کرد: البته ممکن است موافقت‌هایی نیز وجود داشته باشد که در سامانه ثبت نشده یا دانشجو بدون مراجعه به سازمان، مستقیما به دانشگاه مراجعه کرده باشد، بنابراین تعداد دانشجویان منتقل شده به دانشگاه‌های داخل کشور در سال 92 بیش از این رقم است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین