کد خبر: ۲۳۶۲۰۲
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۶
وزیر نیرو با تشریح توافق جدید وزارت نیرو و صنعت برای کاهش پیک مصرف برق تابستان 93 از امضای 10 میلیارد دلار قراردادهای جدید آبی با بخش خصوصی خبر داد و گفت: به زودی قرارداد ساخت 30 هزار مگاوات نیروگاه جدید برق با بخش خصوصی امضا می شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: حمید چیت چیان امروز در نشست خبری با بیان اینکه در طول شش ماه گذشته تاکنون با بهره برداری از واحدهای جدید بخاری نیروگاه های برق بدون افزایش مصرف سوخت نیروگاه ها حدود یک هزار مگاوات به ظرفیت تولید برق ایران افزوده شده است، گفت: همچنین از محل بند 19 قانون بودجه سال جاری قرارداد 3 هزار و 800 مگاوات نیروگاه جدید برق با بخش خصوصی امضا شده است.

وزیر نیرو با اعلام اینکه در طول شش ماه دوم سال جاری قرارداد 900 مگاوات قراردادهای جدید نیروگاه های بادی، زیست توده و خورشیدی با بخش خصوصی امضا شده است، گفت: با برنامه ریزی های انجام شده، پیش بینی می شود تا پایان فعالیت دولت تدبیر و امید قرارداد ساخت 30 هزار مگاوات نیروگاه جدید برق با مشارکت حداکثری بخش خصوصی امضا شود.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه بخشی از این 30 هزار مگاوات قرارداد جدید برقی در دولت یازدهم و بخش دیگری از آن در دولت دوازدهم در مدار بهره برداری قرار خواهد گرفت، گفت: همچنین با موافقت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو ذخیره عملیاتی تامین برق صنایع برای تابستان سال آینده را ابلاغ کرده است.

این مقام مسئول در تشریح جزئیات این توافق جدید برقی بین وزارت صنعت و نیرو گفت: به منظور کاهش پیک مصرف برق تابستان سال آینده مقرر شده است که صنایع تا 3 هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کند که این موضوع موجب می شود خاموشی های برقی برای تابستان سال آینده به حداقل کاهش یابد.

چیتچیان همچنین از دریافت مجوزی از سوی مجلس شورای اسلامی به منظور انعقاد قراردادهای بیع متقابل به صورت بی او او و بی او تی خبر داد و گفت: بر این اساس پیش بینی می شود سال آینده حدود 10 میلیارد دلار قرارداد جدید آبی با مشارکت بخش خصوصی امضا شود.

به گزارش مهر، وزیر نیرو همچنین از توافق و دریافت مجوزی از مجلس برای تکمیل و احداث مجتمع های آب روستایی و توسعه شبکه آبی روستایی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود از این محل هم حدود 800 میلیارد تومان منابع مالی برای تکمیل مجتمع های آب روستایی تامین شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین