کد خبر: ۲۳۶۲۸۴
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۵
معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اهتمام جدی دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گفت: تلاش داریم هرچه زودتر سازوکارها و دستورالعمل های لازم را نهایی و با اختصاص دقیق منابع در مرحله دوم اجرای این قانون برخی از فرآیند های نادرست گذشته را اصلاح کنیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: «اسحاق جهانگیری» شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد هدفمندسازی یارانه ها افزود: دولت در تلاش است مطابق با مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 93، قانون هدفمندی یارانه ها را به بهترین شکل ممکن اجرا کند.

وی از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری خواست ضمن هماهنگی با دستگاه های اجرایی کشور، همه مسایل، جزییات و ملزومات آیین نامه اجرایی طرح را در اسرع وقت نهایی کند تا برای تصمیم گیری نهایی در جلسه هیات وزیران مطرح شود.

معاون اول رییس جمهوری همچنین امنیت غذایی، بهبود خدمات سلامت و درمان برای مردم و کمک به حل بحران های محیط زیستی را از مهم ترین اهداف و دستاوردهای اجرای این مرحله از هدفمندی یارانه ها برشمرد و اظهار امیدواری کرد با اجرای مناسب این مرحله ، شاهد رضایت و بهبود وضعیت مردم در بخش های مختلف باشیم.**سایت رفاهی از آمادگی و امکانات خوبی برای اجرا دارد


شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری کارگروه ها و جلسات کارشناسی متعدد، گزارشی از اقدامات و برنامه های تهیه شده برای اصلاح و بهینه سازی حوزه های حمل و نقل، بهداشت و درمان ، بیمه، بنگاه های تولیدی ،تامین کالا های اساسی و تنظیم بازار ارایه کرد.

وی همچنین از تدوین یک بسته جامع برای مجموعه اقداماتی که باید برای اجرای طرح هدفمندی انجام شود، خبر داد.

معاون اجرایی رییس جمهوری درباره سایت رفاهی (سایت مربوط به ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه) توضیحاتی ارایه کرد و گفت: تدابیر لازم برای تکمیل زیرساخت ها و کارآمدی مسایل فنی این سایت پیش بینی شده و سایت از آمادگی و امکانات خوبی برای اجرا برخوردار است.

در این جلسه پیش نویس آیین نامه بند «و» تبصره 21 ماده واحده قانون بودجه سال 93 کل کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و پس از تبادل نظر و گفتگوهای کارشناسی، مقرر شد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در اسرع وقت این آیین نامه و دستورالعمل اجرایی آن را نهایی کرده و در جلسه هیات دولت ارایه دهد .

فرم ثبت نامه متقاضیان دریافت یارانه و جزییات برنامه ستاد تنظیم بازار از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه به آن پرداخته شد و پس از بررسی درباره آنها تصمیم گیری شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین