کد خبر: ۲۳۶۳۳۳
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۷
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: هر کدام از نهادهای فرهنگی باید به نقاط ضعف خود بپردازند و دنبال اصلاح جامعه باشند، نه اینکه ملاحظه‌کاری کنند و بر واقعیت‌ها سرپوش بگذارند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: علی مطهری عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درباره وضعیت نگران‌کننده جامعه در حوزه فرهنگ گفت: اختصاصاً درباره سینما، صدا و سینما، حوزه‌های نمایشی، موسیقی و تصویری حوزه فرهنگ صحبت نمی‌کنم تنها این را بگویم که همه باید در حوزه فرهنگ دست به دست هم بدهند و هر بخش کار خود را به خوبی انجام دهد.

وی در ادامه افزود: مربیان جامعه ما همه با هم همکاری کنند و هر بخش از کار خود را اگر به خوبی به نتیجه برسانند، موفق خواهیم شد تا دغدغه‌ها را رفع کنیم به طور مثال روحانیون، خود مربیان جامعه هستند؛ آموزش و پرورش و آموزش عالی حتی پلیس، مربی جامعه است. در نهایت اگر هر کدام از این نهادها راه خود را بروند ما به نتیجه نخواهیم رسید.

مطهری با تأکید بر اهمیت نقدپذیری در جامعه و ایجاد روحیه نقادی بین نهادها و مسئولان آنها در حوزه فرهنگ گفت‌: این نقدها در راستای اصلاح است بنابراین نباید ملاحظه‌کاری کنیم، همه چیز باید شکل واقعی خود را داشته باشد.

وی در پاسخ به این سؤال که به اعتقاد خودتان در کدام حوزه‌های فرهنگ نقد بیشتری وارد است و کجاها نیاز به کار عمقی‌تر و بیشتری داریم، اظهار داشت: من از خود دولت شروع می‌کنم؛ دولت وظیفه دارد نسبت به عقاید و اخلاق مردم تلاش کند، ما مثل سکولارها نیستیم که بگوییم دولت هیچ وظیفه‌ای در این قبیل مسائل ندارد، خیر! وظیفه دولت سنگین است و بنابراین باید به بخشی از کار که به امر به معروف و نهی از منکر مربوط است، بپردازد.

به گزارش فارس، نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: معمولاً دولت‌ها از زیر بار این مسئولیت شانه خالی می‌کنند اما ما می‌گوییم باید این مشکلات رفع شود شرایط را در تمام حوزه‌ها با کمک دولت بهبود بخشیم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین