کد خبر: ۲۳۶۴۷۵
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۴:۲۱
دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی نوروز21 مارس 2014 برابر با 1 فروردین 1393 تمامی زنان و مردان را به این فرا خواند تا پیام صلح، یگانگی و تجدید پذیری را که در بطن رسالت سازمان ملل متحد و در بطن جشن‌های نوروز قرار دارد، فرا راه خود بگذارند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز بین المللی نوروز21 مارس 2014 برابر با 1 فروردین 1393 تمامی زنان و مردان را به این فرا خواند تا پیام صلح، یگانگی و تجدید پذیری را که در بطن رسالت سازمان ملل متحد و در بطن جشن‌های نوروز قرار دارد، فرا راه خود بگذارند.

به گزارش ایسنا، متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:

نوروز هنگامی است که میلیون ها نفر از غرب، مرکز و جنوب آسیا و مناطق دیگر در سراسر جهان گردهم می آیند همان‌گونه که برای بیش از 3000 سال چنین کرده‌اند تا سال جدید و نخستین روز بهار را جشن بگیرند.

نوروز که در 2009 در فهرست میراث معنوی بشری جای گرفت، ارزش‌ها و آرزوهایی را به ما یادآوری می کند که همگی مان برای برقراری صلح از راه بردباری، احترام و تفاهم متقابل در آن سهیم هستیم. بیان شده به شیوه‌ای آراسته در سراسر جهان، نوروز توان میراث فرهنگی برای ساختن پل هایی بین مردم را ابراز می دارد. همچنین گوناگونی را به عنوان یک نیرو و بنیاد برای دنیایی صلح آمیز و پایدار جشن می گیرد. در این هنگام تغییرات جهانی، زمانی که تمامی جوامع با فشارهای جدید رو به رو هستند، نیاز به همبستگی بین تمامی مردم و همگامی با سیاره ای که در آن زندگی می کنیم، هیچ گاه تا این اندازه ضروری نبوده است.

در این روز بین المللی نوروز، اینجانب تمامی زنان و مردان را به این فرا می خوانم تا این پیام صلح، یگانگی و تجدید پذیری را که در بطن رسالت سازمان ملل متحد و در بطن جشن های نوروز قرار دارد، فرا راه خود بگذارند.

نوروز بر همه مبارک باد!

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین