کد خبر: ۲۳۸۲۲۰
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۱
معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تعرفه های جدید خدمات تشخیصی و درمانی برای سال ۹۳ در شورای عالی بیمه تصویب شده و به زودی تا آخر فروردین در هیئت دولت به تصویب نهایی می رسد و از اول اردیبهشت اجرایی می شود.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد آقاجانی گفت: با توجه به اینکه دولت یازدهم برای اولین بار قیمت تمام شده و واقعی خدمات پزشکی را تعیین و تصویب کرده است. رویکرد کلی دولت در تعیین تعرفه ها این است که با حمایت بیمه ها و به نحوی که سهم پرداختی مردم کمتر شود، به سمت تعرفه های واقعی حرکت کنیم.

او گفت: البته این کار یک برنامه مرحله بندی شده است و طی چندین سال انجام می شود و امیدواریم تا پایان دولت یازدهم بتوانیم به تعرفه های واقعی برسیم.

آقاجانی گفت: اعتبار سازمانهای بیمه گر امسال حدود 66 درصد افزایش پیدا کرده است اما با توجه به بدهی پیشین بیمه ها و رویکرد دولت در ارتقای خدمات پیشگیرانه میزان رشد تعرفه های پزشکی در سال جاری کمتر از این میزان است.

به گزارش فارس، معاون وزیر بهداشت ادامه داد:‌ هدف گذاری اصلی وزارت بهداشت در سال جاری ارتقای کیفیت خدمات بیمارستانی هم از نظر خدمات پزشکی و مراقبتی و هم خدمات هتلینگ است به نحوی که با استاندارد سازی خدمات پزشکی در بخش دولتی نیاز مردم به مراجعه به بخش خصوصی کم شود و رضایتمندی آنها از خدمات درمانی دولتی افزایش یابد و به این ترتیب سهم پرداخت از جیب مردم برای درمان نیز کاهش محسوسی خواهد داشت.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین