کد خبر: ۲۳۸۳۸۱
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۰:۲۱
فوق تخصص جراحی قلب با بیان اینکه در حال حاضر در حیطه تشخیص ودرمان نارسایی قلبی نیز انقلاب بزرگی در حال رخ دادن است گفت: امیدواریم با توسعه برنامه‌های تحقیقاتی بتوانیم در جهت خدمت به بیماران اقدامات موثری انجام دهیم.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: یک فوق تخصص جراحی قلب گفت: تا به حال تکنیک دستگاه‌های قلب مصنوعی وارد ایران نشده است، ولی در تلاشیم در آینده نزدیک و در سال آینده این وسایل را به ایران وارد کنیم و با ورود این تکنولوژی امکان ادامه زندگی برای افرادی که شرایط پیوند قلب را ندارند فراهم می‌شود.

به گزارش فارس به نقل از مرکز تحقیقات قلب و عروق، دکتر محمود بهشتی منفرد با بیان اینکه نارسایی قلبی یک مبحث قابل توجه و حائز اهمیت است و پرداختن به آن می‌تواند بخش بزرگی از مشکلات بیماران قلبی را حل کند اظهار کرد: در واقع  نارسایی قلبی تا مدت‌ها قبل به عنوان مراحل آخر درمان برای بیماران قلبی مطرح بود و تقریبا وقتی بیماران به فاز نارسایی قلب می‌رسیدند دیگر نمی‌شد اقدام خاصی برای آنها انجام داد.

وی افزود: امروزه با پیشرفت‌های علمی حاصل شده در زمینه کمک به بیماران قلبی می‌توانیم به میزان قابل توجهی جهت رفع مشکلات بیماران اقدامات مختلف داخلی، جراحی یا تعبیه دستگاه‌های کمک قلبی را انجام دهیم.

این فوق تخصص جراحی قلب با بیان اینکه در حال حاضر در حیطه تشخیص ودرمان نارسایی قلبی نیز انقلاب بزرگی در حال رخ دادن است گفت: امیدواریم با توسعه برنامه‌های تحقیقاتی بتوانیم در جهت خدمت به بیماران اقدامات موثری انجام دهیم.

بهشتی منفرد افزود: بیماران مبتلا به نارسایی قلبی در دهه‌های اخیر یا محکوم به مرگ بودند و درمان های دارویی برایشان موثر نبود و یا در صف‌های طولانی انتظار برای پیوند قلب قرار می‌گرفتند.

وی با اشاره به اینکه با پیشرفت‌های حاصل شده در زمینه ساخت دستگاه‌های کمک قلبی این نیاز به پیوند در دنیا کاهش یافته است، تصریح کرد: با توجه به دوره اى که بنده در رابطه با دستگاه‌هاى کمک قلبى در امریکا دیده ام ، می‌توان گفت در زمینه کمک به بیماران قلبی تحول بزرگی صورت گرفته است.

این فوق تخصص جراحی قلب افزود: در واقع تعبیه دستگاه‌های قلب مصنوعی می‌تواند برای بیماران به عنوان یک روش کمتر تهاجمی و کم هزینه‌تر نسبت به پیوند قلب موثر واقع شود.

بهشتی منفرد با بیان اینکه متاسفانه به علت مسائل مختلفی که وجود داشته است تا به حال دستگاه های قلب مصنوعی وارد ایران نشده است، ولی در تلاشیم در آینده نزدیک این وسایل را به ایران وارد کنیم. تعبیه اش کار مشکلی نیست و امکان انجام عمل کارگذاری قلب مصنوعی در ایران امکان پذیر است. فقط مهم واردات این دستگاه و موجود بودن آن در بازار است.

پمپ‌های قلب مصنوعی اگر وارد ایران شوند می‌توانند به بسیاری از بیمارانی که در صف پیوند قلب هستند کمک کنند.

وی ادامه داد: قلب مصنوعی هزینه نسبتا بالایی دارد، البته نه در حد پیوند قلب. علاوه بر این در زمینه واردات این دستگاه‌ها در ایران مشکلاتی وجود دارد که اگر زمینه‌های رفع این موانع برطرف شود بسیاری از بیماران درمان می‌شوند.

بهشتی منفرد افزود: طی مذاکره‌ای که با شرکت سازنده‌ قلب مصنوعی داشتیم امیدواریم بتوانیم ظرف پنج تا شش ماه آینده زمینه ورود این دستگاه‌ها به ایران فراهم گردد.

این فوق تخصص جراحی قلب با تاکید بر اینکه دستگاه قلب مصنوعی جایگزین کامل پیوند قلب نمی‌شود خاطرنشان کرد: ولی می تواند قسمت اعظمی از مشکلات بیماران را حل کند و این دستگاه‌ها گاهی پلی برای رسیدن به پیوند قلب‌اند و گاهی براى بیمارانى که به هر دلیل نتوانند تحت عمل پیوند قلب قرار گیرند میتواند به‌عنوان درمان قطعى براى آنها مطرح شود.

وی افزود: پیش بینی می‌شود با نمونه‌های جدید در حال ساخت در دنیا، در آینده خیلی نزدیک بحث پیوند قلب با تمام مشکلاتی که دارد تقریبا به حاشیه برود.

بر اساس این گزارش، چهارمین کنگره بین‌المللی نارسایی قلب ایران از تاریخ 10 تا 12 اردیبهشت سال 1393 در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین