کد خبر: ۲۳۸۸۷۴
تاریخ انتشار : ۲۱ فروردين ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۰
وزیر بهداشت تصریح کرد:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در یادداشتی اعلام کرد: با پرداخت سهمی از درآمد هدفمندی یارانه ها به حوزه بهداشت و درمان، سیمای سلامت تغییر خواهد کرد اما همچنان با نظام سلامت کارآمد فاصله خواهیم داشت.
آفتاب‌‌نیوز :
آفتاب: به گزارش روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سید حسن قاضی زاده هاشمی در یادداشت خود آورده است، این روزها انتشار خبر اختصاص 10 درصد از درآمد هدفمندی یارانه ها به حوزه بهداشت و درمان، این بحث را بیش از پیش به نظام سلامت کشانده است، همان گونه که عدم اختصاص بودجه مورد نیاز در سال های گذشته، چالشی جدی و رسـانه ای برای این بخش شد.

وی در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است، با پرداخت سهمی از درآمد هدفمندی یارانه ها به حوزه بهداشت و درمان، وضعیت در مناطق محروم و شهرهایی که زیر 50 هزار نفر جمعیت دارند، بهتر می شود و بازار دارو سامان بیشتری می یابد.

قاضی زاده هاشمی در این یادداشت یادآور شد: با پرداخت سهمی از درآمد هدفمندی یارانه ها به حوزه بهداشت و درمان، ارتقای سرویس دهی اورژانس را شاهد خواهیم بود اما باز هم با یک نظام سلامت کارآمد فاصله خواهیم داشت.

وی ادامه داد: اوضاع بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور هم مانند سایر بخش ها آن گاه سامانی بایسته می یابد که همه دست به دست هم دهیم و برای داشتن ایرانی آباد، کار و تلاش و زندگی کنیم.

وزیر بهداشت در بخش دیگری از یادداشت خود آورده است: در این میان آن چه مهم است این که مردم باید تا حد امکان از شرایط جاری کشور و میزان درآمدها و هزینه ها مطلع باشند. وقتی قرار می شود ٤٢هزار میلیارد تومان در سال به صورت یارانه نقدی به مردم پرداخت شود و دولت تنها می تواند ٢٧هزار میلیارد تومان به این موضوع اختصاص دهد، معنایش آن است که دولت باید ١٥هزار میلیارد تومان در سال از بودجه دستگاه های مختلف کم کند و آن را نقدا به مردم بپردازد. این می شود که وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی بدهکار می شوند؛ چرا که دخل و خرج شان با هم نمی خواند. 

قاضی زاده هاشمی افزود: نپرداختن حق و حقوق همکاران، بدهی های کلان به پیمانکاران و راکد ماندن فعالیت های عمرانی بخشی از معضلاتی است که در چنین شرایطی پدیدار می شود. نتیجه این مشکلات نیز منجر به ایجاد نارضایتی در اقشار مختلف و بدبینی افکار عمومی نسبت به عملکرد دستگاه اجرایی و سایر قوا در چرخاندن چرخ اقتصاد و عمران و فرهنگ کشور می شود.

وی در یادداشت خود تاکید کرد: باید بدانیم نمایش افق های کاذب در فضاهای سیاست زده، مردم را به سوی سطحی نگری سوق می دهد. چنین می شود که ما کمتر از خود سؤال می کنیم «چرا زیر ساخت های کشور آن چنان که باید مهیا نشده است؟»؛ «چرا تورم چنین افسار گسیخته رشد کرده؟»؛ «چرا شرایط فرهنگی کشور این گونه است؟» 

قاضی زاده هاشمی افزود: حقیقت این است که ساختن کشور، نیازمند از خود گذشتگی، فداکاری، تلاش و داشتن برنامه است. قدری به گذشته نگاه کنیم؛ انقلاب چگونه به پیروزی رسید؟ از جنگی چنان گسترده و جبهه ای به وسعت چندین کشور و رویارویی با پیشرفته ترین تجهیزات، چگونه سربلند بیرون آمدیم؟

مگر جز فداکاری راه دیگری بود؟ مردم این سرزمین از جان خود گذشتند تا خاک و کیان شان محفوظ بماند. اگر چنین نبود، از هیچ یک از این بزنگاه های تاریخی سربلند بیرون نمی آمدیم.

امروز و هر روز این چنین است. 

وی در یادداشت خود افزوده است، اگر دوست داریم کشورمان آباد شود؛ بیکاری از این دیار رخت بربندد؛ سوخت به کشورهای همجوار قاچاق نشود؛ کسی به دلیل نداشتن پول، پشت در بیمارستانی نماند؛ باید انقلابی فکر و عمل کرد. باید از خود گذشتگی داشت و همه باید چنان عمل کنیم که دوست داریم دیگران و مسئولان کشور آن گونه رفتار کنند،آن روز که به این جایگاه فکری برسیم، افق های روشن و حقیقی، در آسمان ایران عزیز پدیدار خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین