کد خبر: ۲۴۵۹۳۷
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۲۷
سخنگوی دولت گفت: برگزاری جشن و مراسم در سالگرد انتخاب قاطعانه آقای روحانی توسط مردم، یک حق است و در جهت نشاط جامعه لازم است و دستگاه های اجرایی باید از این فرصت استفاده کنند.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت و در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر که نرخ تورم ماهیانه در اردیبهشت 7 دهم درصد بوده و کاهش داشته است گفت: قیمت کالاها و نرخ خدمات رشد کمی داشته و نرخ تورم سال 93 به زیر 25 درصد خواهد رسید.

وی اظهار داشت: بانک مرکزی موظف شد نسبت به رفع موانع اعطای وام های ازدواج اقدام کند.

سخنگوی دولت با اشاره به اظهارات هفته گذشته نعمت زاده درباره رانت 650 میلیون یورویی، اظهار داشت: نظر وزیر صنعت با صحبت های من مغایرتی نداشت.

وی با اشاره به مصوبه هفته گذشته هیات دولت تاکید کرد: دولت موافق افزایش قیمت خودرو نیست اما کنترل قیمت به عهده شورای رقابت است و خودرو سازان به جای اینکه هر سال به فکر افزایش قیمت باشند، کیفیت محصولات را بالا ببرند.

سخنگوی دولت با اعلام این خبر که پیش خرید ساختمان ها و آپارتمان ها ضابطه مند می شود اظهار داشت: آئین نامه این طرح تصویب شده و طرح ارزیابی زیست محیطی طرح های عمرانی هم به تصویب رسیده است.

وی تاکید کرد که اقتصاد کشور امسال از رکود خارج می شود.

نوبخت با اشاره به تحول نظام سلامت و اجرای آن از سوی دولت گفت: اگر کسی به بیمارستانی مراجعه کرده و بیشتر از 10 درصد برای افراد عادی و 5 درصد برای تحت پوشش ها دریافت کردند به نهادهای نظارتی اطلاع دهد.

سخنگوی دولت با اشاره به دعوت کشورهای مختلف از رئیس جمهور برای سفر به این کشورها افزود: رئیس جمهور با دعوت های متعددی از کشور های مختلف روبرو هستند که ناشی از جایگاه بین المللی ایران است.

وی همچنین درباره فساد سه هزار میلیاری و تحقیقات به عمل داده در این زمینه گفت: در جریان پرونده فساد سه هزار میلیاردی از خیلی ها از جمله قائم مقام بانک مرکزی تحقیق شده اما به صرف اتهام وارد شدن به یک نفر در مقطعی آیا باید فرصت خدمت را از او بگیریم ؟

نوبخت تاکید کرد: هر سه قوه اعلام کرده اند که این فرد بی گناه است.

سخنگوی دولت گفت: برگزاری جشن و مراسم در سالگرد انتخاب قاطعانه آقای روحانی توسط مردم، یک حق است و در جهت نشاط جامعه لازم است و همه دستگاه‌های اجرایی باید از این فرصت استفاده کنند.

وی با اشاره به موضوع رانت 650 میلیون یورویی گفت: مجلس فرصت بدهد در خصوص پرونده 650 میلیون یورویی در صحن توضیح می‌دهد.

نوبخت اضافه کرد: رانتی در کار نبوده و آن وارد کننده را باید تشویق کرد که در زمانی که انبارهایمان خالی بوده و پول نداشتیم برایمان کالا وارد کرده است.

نوبخت تصریح کرد: پیامبر هم کسی را با شلاق و شمشیر به بهشت نبرده و قطعا مخاطب سخنان خطیب جمعه تهران روحانی نبوده است.

وی همچنین رفتن شمخانی از دبیرخانه شورای عالی امنیت را شایعه خواند.

به گزارش فارس، سخنگوی دولت هرگونه افزایش قیمت گاز را به شدت تکذیب کرد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین