کد خبر: ۲۴۷۶۷۴
تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۷
پرونده جنجالی کارت‌های خدمت جعلی و تخلف بازیکنان فوتبال در این زمینه به اثبات رسیده و فوتبال ایران در آستانه یک شوک خبری دیگر قرار دارد. طبق بررسی‌های صورت گرفته یکی از بازیکنان تیم پیکان در گرفتن کارت پایان خدمت خود تخلفاتی مرتکب شده و حالا چند سال بعد از گرفتن آن کارت، مشمول خدمت سربازی شده است!
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: چند روز پس از شکست تیم فوتبال فجر سپاسی شیراز برابر پیکان در مسابقه برگشت پلی آف لیگ برتر و سقوط فجر به لیگ دسته اول نگذشته بود که خبر جعلی بودن کارت‌ خدمت سربازی چند بازیکن فوتبال از جمله سعید حلافی بازیکن تیم پیکان به صدر اخبار رسانه‌های ایران رسید. در این میان از چند بازیکن تیم فولاد خوزستان هم به عنوان بازیکنانی که کارت خدمت جعلی داشته و یا گرفتن معافیت آنها به واسطه رزمنده بودن پدرشان زیر سوال رفته بود، نام برده شد.

به گزارش مهر، بعد از شدت گرفتن این جریان و صحبت‌های ضد و نقیضی که مطرح می‌شد، علی دایی و باشگاه پرسپولیس هم در کنار باشگاه فجر سپاسی با انگیزه‌های متفاوت به این جرگه وارد شدند. دایی به امید باز پس گرفتن عنوان قهرمانی برای پرسپولیس (در صورت کسر امتیاز احتمالی از فولاد) و باشگاه فجر هم برای باقی ماندن در لیگ برتر (با پس گرفتن امتیاز بازی پلی آف از پیکان). شاید به همین خاطر بود که نماینده دایی همان روزها حتی چند بار با مسئولان باشگاه فجر مکاتبه و صحبت کرد تا دو طرف با تکمیل کردن اسناد، بتوانند به هدفشان برسند.

در این مورد حتی گفته شد که علی دایی مدارکی را در اختیار مجلس قرار داده است. دایی چند هفته پیش به همراه محمد پنجعلی سرپرست پرسپولیس که رابطه نزدیکی با اسماعیل کوثری یکی از نمایندگان مجلس دارد، به ساختمان بهارستان رفت و مدارکی را در اختیار این نماینده مجلس گذاشت تا پای مجلس هم به این مساله باز شود.

با وجود این، پیگیری‌های باشگاه فجر زودتر به نتیجه رسید. هرچند کارشناسان حقوقی تاکید کرده‌اند که حتی در صورت تایید جعلی بودن کارت‌های پایان خدمت بازیکنان، امتیازی از تیم کسر نشده و فقط همان بازیکن با جریمه فردی روبرو خواهد شد، با این حال مسئولان تیم فجر به تلاش خود برای اثبات این موضوع ادامه داده و سرانجام توانستند این پرونده را یک گام به جلوتر ببرند.

طبق بررسی‌ و پیگیری‌ فجری‌ها، تخلف سعید حلافی در گرفتن کارت پایان خدمت اثبات شده و این بازیکن حالا مشمول خدمت سربازی شده است. البته قرار است جعفر جعفری طی امروز یا فردا هم با دریافت مدارک مرتبط با تخلف بازیکن پیکان، به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال برود و این مدارک را برای پیگیری‌های حقوقی، در اختیار این کمیته قرار بدهد.

صرفنظر از اقدام کمیته انضباطی در روزهای آینده، با محرز شدن کارت پایان خدمت جعلی بازیکن پیکان باید بررسی همه جانبه این مساله تا روشن شدن نتیجه نهایی مورد توجه قرار بگیرد. چرا که تخلفات گسترده‌ای در این سطح از فوتبال ما در جریان بوده و هست و مسئولان از رسیدگی به آن غافل بوده‌اند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین