کد خبر: ۲۵۴۹۹۶
تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۳۷
یک استاد دانشگاه:
یک عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها گفت: اقدامات غیرقانونی دولت گذشته، جامعه و کشور را در یک مخمصه اخلاقی و روحی قرار داده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: نجفقلی حبیبی با اشاره به اقدام غیرقانونی دولت گذشته در استخدام 422 هزار نفر در مشاغل دولتی، گفت: باید از مجلس تشکر کرد که گزارش این اقدام غیرقانونی را ارائه کرده و البته باید از این مجلس گلایه کرد که چرا در همان زمانی که این اقدام انجام گرفت واکنشی نشان نداده است؟

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت: این اقدامات باید درسی باشد برای کسانی که همچنان در مجلس بر طبل پایداری می‌کوبند. آنها باید ببینند دولت قبل چه کرده است و آنها از چه دولتی حمایت می‌کنند.

او گفت: این استخدام‌ها به هر حال امیدی برای این کارمندان ایجاد کرده است و اکنون با مطرح شدن این بحث‌ها، آنها دچار اضطراب می‌شوند. چرا باید اقدامی شود که جمعی دچار آسیب روحی شوند؟ با این وجود نگه داشتن آنان در مشاغل دولتی و حقوق آنها خلاف قانون است و اخراج آنها هم موجب آشفتگی زندگی آنان می‌شود.

این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در ادامه گفت: برخی از اینها با پارتی‌بازی و سفارش استخدام شده‌اند و این شیوه استخدام اشتباه است، زیرا ظلم به کسانی است که استحقاق دریافت شغل را داشته‌اند. این اقدامات غیرقانونی فاجعه اقتصادی، فرهنگی و روحی است و هیچ منفعتی برای هیچ‌کس ندارد.

حبیبی همچنین با بیان ‌اینکه "استخدام این عده موجب شده است که دولت بزرگ شود"، گفت: وقتی دولت فربه شود، هزینه‌هایش بالا می‌رود و سرعت انجام کارها هم کند می‌شود. در ضمن آنهایی که این‌گونه استخدام شده‌اند، احتمالاً فاقد صلاحیت‌های مهارتی، تخصصی و علمی بوده‌اند و این بی‌تخصصی، محیط اداری را ضایع کرده و خسارات فاجعه باری را برای کشور، دولت و جامعه دارد.

او در ادامه گفت: مجلس اکنون باید خود را سرزنش کند که هیچ اقدامی برای مقابله با این اقدامات غیرقانونی انجام نداده است. عده‌ای اکنون در مجلس به صورت غیرمنطقی به دنبال استیضاح وزرا هستند در حالی که در برابر اقدامات غیرقانونی دولت گذشته از خود واکنشی نشان نداده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه "هدف احمدی‌نژاد از چنین اقدام غیرقانونی این بوده که به طرفداران خود امتیاز بدهد"، گفت: شاید وی فکر می‌کرده می‌تواند با این اقدام، عوامل خود را در دستگاه‌های اداری تثبیت کند و به این وسیله زمینه حضور مجدد خود یا جریان حامی خود را در دولت فراهم سازد.

او با بیان اینکه "مقابله با این اقدامات غیرقانونی بسیار دشوار است"، گفت: اکنون عده‌ای به صورت غیرقانونی به منافعی رسیده‌اند و عده‌ای هم احساس می‌کنند حقشان پایمال شده است. به نظر من باید صلاحیت این عده بررسی شود و کسانی که صلاحیت دارند به کار خود ادامه دهند و از ادامه کار کسانی که صلاحیت ندارند و با پارتی‌بازی استخدام شده‌اند جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، این عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها در پایان با اشاره به خسارت‌های ناشی از اجرای چنین اقدامات غیرقانونی در دولت قبل برای کشور، گفت: به هر حال این اقدامات غیرقانونی به کشور و جامعه ضربه وارد می‌کند و جبران آن بسیار سخت است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین