کد خبر: ۲۵۵۴۷۷
تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۷:۰۲
‌کارشناس برنامه ایدز مرکز بهداشت خوزستان گفت: در سال‌های اخیر، انتقال ویروس HIV از روش‌های جنسی نامطمئن و حفاظت‌نشده افزایش یافته که این امر بسیار نگران‌کننده است.
آفتاب‌‌نیوز : آفتاب: دکتر سیاوش زادهوش اظهار کرد: در گذشته دلیل عمده انتقال ویروس HIV از راه اعتیاد تزریقی بود، اما در حال حاضر انتقال از راه‌های جنسی نامطمئن در حال افزایش است.

وی افزود: اگر انتقال از روش تماس جنسی غالب شود، تعداد بیماران به صورت تصاعدی افزایش می‌یابد.

زادهوش با اشاره به این که در حال حاضر خوزستان از شیوع متوسطی در این نوع انتقال برخوردار است، تصریح کرد: بر اساس آخرین آمار، یک هزار و 15 نفر مبتلا به ویروس HIV + تا پایان خرداد ماه در حوزه شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شناسایی شده و بروز موارد جدید در حال افزایش است.

کارشناس برنامه ایدز مرکز بهداشت خوزستان افزود: دلیل عمده ابتلای این بیماران، راه اعتیاد تزریقی اعلام شده اما آمار جدید ابتلا، بیشتر از طریق روش‌های جنسی حفاظت نشده است.

وی در خصوص مراکز مشاوره ایدز در خوزستان گفت: 15 مرکز مشاوره در 15 شهرستان تابعه دانشگاه در این زمینه فعال هستند که مهم‌ترین فعالیت آنها، شناسایی بیماران HIV + و آموزش و اطلاع‌رسانی برای پیشگیری است.

زادهوش اظهار کرد: فرد عادی دارای رفتارهای پرخطر، اعتیاد تزریقی، رابطه جنسی، تاتو و خودزنی می‌تواند با مراجعه به مراکز مشاوره تست رایگان ابتلا به بیماری را انجام دهد.

کارشناس HIV مرکز بهداشت خوزستان اضافه کرد: بیماران در این مراکز، خدمات دارویی، ویزیت پزشکی، روان‌شناسی و آزمایش خون به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

‌به گزارش ایسنا، وی گفت: راه‌های پیشگیری از این بیماری در مدارس، دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها نیز آموزش و ارایه می‌شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین